Zielonogórzanie ze spółdzielni socjalnej produkują nawet 1500 przyłbic na godzinę

2020-04-22 9:06
przyłbice
Autor: pixabay.com

Produkują nawet 1500 przyłbic na godzinę i nie zwalniają tempa! To zasługa podopiecznych zielonogórskiej Spółdzielni Socjalnej "Zakład Aktywności Zawodowej", w której pracują również osoby niepełnosprawne. Więcej w artykule.

Zaczynali od 50 przyłbic dziennie, teraz produkują ich 1500 na godzinę! A to w zielonogórskiej Spółdzielni Socjalnej "Zakład Aktywności Zawodowej". Zwiększenie produkcji umożliwiła im nowoczesna drukarka 3D, którą otrzymali od prezydenta Zielonej Góry, Janusza Kubickiego. 

Pierwsze ograniczenie w druku 3D jest takie, że jedna przyłbica drukuje się przez prawie trzy godziny. My chcieliśmy zaspokoić jak najwięcej potrzeb medyków, więc musieliśmy przyspieszyć. 

Mówi Sylwester Pyrka ze spółdzielni socjalnej. Obecnie przyłbice trafiają do placówek w całym kraju.

Przyłbice trafiają do naszych lokalnych szpitali, do strażaków, Wojsk Obrony Terytorialnej... One są już tak naprawdę w całym kraju. 

Tłumaczy Pyrka. Podopieczni spółdzielni pracują na dwie zmiany w zespołach z zachowaniem odpowiednich środków ochronnych w oddzielonych od siebie grupach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE