Orichiw w obwodzie zaporoskim na Ukrainie po ataku Rosjan

i

Autor: EPA/KATERYNA KLOCHKO

Wojna na Ukrainie

Rosjanie ostrzeliwują Ukrainę. Są trzy ofiary śmiertelne, w tym dziecko

2024-04-03 8:45

Kolejne rosyjskie ostrzały nad Ukrainą. Tym razem w ciągu ostatniej doby w obwodach charkowskim i chersońskim, na północnym wschodzie i południu Ukrainy; nieopodal Kupiańska. Trzy osoby cywilne zginęły, w tym 11-letni chłopiec. O tej tragedii powiadomiły w środę, 3 kwietnia regionalne władze z Charkowa i Chersonia.

Wojna na Ukrainie. Kolejny dzień rosyjskiej agresji

Dwaj członkowie jednej rodziny zginęli we wsi Nowoosynowe, gdzie rosyjski pocisk artyleryjski trafił w dom prywatny. Chłopiec został przewieziony do szpitala, jednak lekarze nie zdołali uratować mu życia. Siły wroga zaatakowały we wtorek z powietrza, a także z wyrzutni artyleryjskich i moździerzy co najmniej kilkanaście miejscowości na Charkowszczyźnie - poinformował szef władz tego obwodu Ołeh Syniehubow.  

W środę, 3 kwietnia regionalne władze z Charkowa i Chersonia przekazały, że nieopodal Kupiańska śmierć ponieśli 58-letni ojciec i jego 11-letni syn.

Dwa lata wojny w Ukrainie. Protest przed Ambasadą Rosji w Warszawie

Tego samego dnia zginęła jedna osoba w regionie chersońskim. Najeźdźcy ostrzelali tam 11 miejscowości, w tym m.in. miasta Chersoń i Berysław - przekazał gubernator Ołeksandr Prokudin.  

Zobacz jak wyglądał pożar rosyjskiej rafinerii w Kujbyszewie

Sonda
Czy wojna na Ukrainie rozleje się na kraje NATO?