Pomoc dla dzieci uzależnionych od urządzeń elektronicznych

2022-01-14 8:23
komputer
Autor: pexels.com

Uzależnienie od korzystania z urządzeń elektronicznych i internetu staje się coraz powszechniejsze i jest bardzo niebezpieczne. To dlatego w Polsce uruchomiono pilotażowy program oddziaływań terapeutycznych skierowanych do dzieci i młodzieży, mających problem z uzależnieniem od nowych technologii cyfrowych. Z pomocy można skorzystać również w Zielonej Górze.

Jest pomoc dla dzieci uzależnionych od internetu! W całej Polsce utworzono 10 punktów pilotażowych, w których najmłodsi już mogą skorzystać z terapii uzależnień. Jeden z nich znajduje się w Zielonej Górze.

QUIZ. Czy masz wysoko rozwiniętą intuicję?

Pytanie 1 z 9
Śni Ci się bliska osoba. Co robisz po przebudzeniu?

Pilotaż ma pomóc wyjść z uzależnienia, jeżeli takie będzie zauważone. Dzięki niemu uda się również przetestować nowe modele opieki nad najmłodszymi pacjentami, którzy nie mogą żyć bez laptopa czy telefonu komórkowego. 

Mówi Joanna Branicka, rzeczniczka lubuskiego Oddziału NFZ. To opiekunowie decydują, czy zabiorą dziecko na diagnozę do punktu pilotażowego. W tym celu powinni dokładnie obserwować swojego podopiecznego.

Porady i psychoterapia będą realizowane w Oddziale Terenowym Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Zielonej Górze. Na wizytę może umówić się każdy mieszkaniec województwa lubuskiego.