Policja

i

Autor: Radio ESKA

Policyjne drony przez 1 listopada. Zielonogórzanie mogą czuć się bezpiecznie

2022-10-31 15:13

Od czterech dni trwają policyjne działania związane z Uroczystością Wszystkimi Świętymi. Dla funkcjonariuszy najważniejsze jest bezpieczeństwo odwiedzających bliskich groby. W rejonach cmentarzy szczególnie ważne jest zachowanie ostrożności.

Wzmożony ruch przy lubuskich nekropoliach

Z bilansu lubuskiej policji na poniedziałek (31 października) wynika, że na drogach województwa nikt nie stracił życia. Wzmożony ruch nie powoduje gigantycznych korków. Kumulacja natężenia ruchu drogowego jest prognozowana na wtorek (1 listopada). Policjanci w białych czapkach będą kierować ruchem drogowym, służyć wskazówkami oraz radami. Będą oni również zwracać szczególną uwagę na prędkość kierowców, ich trzeźwość, bezpieczne przewożenie pasażerów oraz stan techniczny pojazdów. Cel jest jeden: bezpieczeństwo pieszych i zmotoryzowanych podczas poruszania się w okresie Wszystkich Świętych.

Specjalistyczny sprzęt w zapewnieniu bezpieczeństwa podczas 1 listopada

Lubuscy policjanci w zapewnieniu bezpieczeństwa wykorzystują wiele specjalistycznych sprzętów oraz pojazdów. Na przykład należą do nich nieoznakowane radiowozy z wideo rejestratorami, szybkie motocykle, nowoczesne urządzenia służące do mierzenia prędkości oraz stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Już od dwóch lat dorny wspomagają lubuskich policjantów. Drony to bezzałogowe statki powietrzne, które bardzo często realizują działania poświęcone bezpieczeństwu niechronionych uczestników ruchu drogowego. Sprawdzają się również świetnie jako narzędzie do monitorowania zachowań kierowców oraz respektowania przez nich sygnałów i znaków drogowych. Drony posiadają kamerę z 30-krotny zoomem, która ułatwia funkcjonariuszom policji z powietrza dostrzec zachowania kierowców. Piesi również są bacznie obserwowani.

Bezpieczeństwo podczas Wszystkich Świętych zależy od nas samych

Pamiętajmy, gdy wybieramy się na zielonogórskie cmentarze zadbać o swoje bezpieczeństwo, nie tylko jako kierowcy, ale również jako piesi. Miejmy zamknięte torebki, a dokumenty ukryte głęboko w kieszeniach naszych ubrań. Za kierownicą bądźmy odpowiedzialni. Nie kierujmy pojazdem po zażyciu alkoholu.

- Na tę chwilę doszło do dwóch wypadków, w których dwie osoby zostały ranne. Nikt nie zginął. Policjanci zatrzymali 26 nietrzeźwych kierowców - czytamy na stronie internetowej lubuskiej policji.

Policyjne drony podczas Wszystkich Świętych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE