Nie lada gratka dla wszystkich pisarzy! Twój tekst przeczytają bibliotekarze

2021-01-25 8:20 Klaudia Pieszczyńska
maszyna
Autor: pixabay.com

Piszesz wiersze albo opowiadania i chcesz podzielić się swoją twórczością ze światem? Masz na to szansę! Możesz wysłać swój tekst do Mediateki Góra Mediów, aby przeczytał go któryś z pracowników zielonogórskiego Norwida. Film z tekstem zostanie opublikowany na facebooku. Więcej w artykule.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze wychodzi z propozycją dla wszystkich pisarzy. Mogą oni wysłać swój wiersz lub opowiadanie na adres mailowy Mediatki Góry Mediów, a następnie tekst przeczyta jeden z bibliotekarzy. Film trafi na facebookowy profil biblioteki. 

Jeśli ktoś pisze do szuflady, jeśli jest nieśmiały i wstydzi się tego, że produkuje sztukę literacką, to może dać temu wyraz w taki sposób, że ktoś za niego przeczyta to opowiadanie. Być może to sprawi, że konkretna osoba wyjdzie z "szafy". 

Mówi Bartosz Czerniawski z zielonogórskiego Norwida. Tekst należy wysłać mailowo. 

Wysyłamy mailowo list, w którym zamieszczamy tekst. Co ważne, nie może on przekroczyć 3 tysięcy znaków. Ogółem jeden autor może wysłać do nas trzy teksty. 

Dodaje Czerniawski. W mailu należy również wskazać bibliotekarza, który ma przeczytać tekst. Ich lista znajduje się na facebookowym profilu Góry Mediów. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl 

PKN ORLEN przygotował już 108 łóżek dla pacjentów w szpitalu tymczasowym w Płocku