Będzie wsparcie dla artystów w ramach Tarczy Antykryzysowej 6.0!

2021-01-22 8:07 Klaudia Pieszczyńska
koncert
Autor: pixabay.com

Twórcy i artyści mogą ubiegać się o jednorazowe wsparcie w ramach Tarczy Antykryzysowej 6.0! Dotyczy to osób pracujących w oparciu o umowę o dzieło lub zlecenie, które nie przekroczyły w poprzednim kwartale przychodu na poziomie ponad 15 tys. zł. Więcej w artykule.

W ramach Tarczy Antykryzysowej 6.0 pomoc otrzymają również ludzie kultury. Twórcy i artyści, którzy nie posiadają zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę, za to w ostatnim kwartale pracowali w oparciu o umowę o dzieło lub zlecenie - mogą liczyć na wsparcie. 

Na podstawie Tarczy Antykryzysowej 6.0 prawo do jednorazowego świadczenia otrzymała kolejnego grupa osób. Chodzi o artystów, którzy mieli zawarte umowy o dzieło, bądź zlecenie do 15 grudnia 2020 roku. 

Mówi Anna Muchowska, rzeczniczka lubuskiego oddziału ZUS w Zielonej Górze. Artyści zainteresowani pomocą, powinni złożyć wniosek, mogą go uzupełnić online na Platformie Usług Elektronicznych.

Świadczenie mogą otrzymać osoby, które uzyskały przychód z umowy cywilnoprawnej m.in. z działalności twórczej w zakresie sztuk plastycznych, literatury, muzyki, wokalistyki czy usług w zakresie architektury. 

Dodaje Muchowska. Mogą oni liczyć na jednorazową pomoc w wysokości 2080 zł.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

PlayStation 5 vs. Xbox Series X [PORÓWNANIE DODATKÓW] | ESKA XD - Blogier #9