las

i

Autor: pexels.com

Majówka w lasach. Straż leśna sprawdza, czy jest bezpiecznie

2022-05-05 9:34

Chociaż majówka już za nami, więcej patroli w lasach będzie można spotkać do 9 maja. Już 29 kwietnia leśnicy ruszyli z akcją "Majówka 2022".

W całości chodzi o to, żeby w lasach było bezpiecznie i dla mieszkańców Zielonej Góry którzy spacerują i dla zwierząt które las zamieszkują.

W celu ochrony lasów przed szkodnictwem, leśnicy w całej Polsce, a zwłaszcza straż leśna jako taki specjalny zespół terenowy powołany do zwalczania przestępstw i wykroczeń monitorują lasy przed ewentualnymi zagrożeniami. Ta akcja będzie prowadzona również we współpracy z innymi służbami.

​Mówi Ewelina Fabiańczyk z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze. W lasach nie można między innymi rozniecać ognia - wyjątkami są miejsca wyznaczone przez właściciela lasu lub nadleśniczego. Jeśli jedziecie samochodem - pamiętajcie że zakazane jest wjeżdżanie na leśne drogi.

WIEDŹMIN: SEZON 2 Co w serialu od NETFLIX? | ESKA XD - Martyna movie #35
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE