Budżet Bełchatowa na 2021 rok. Ile kasy na inwestycje?

i

Autor: Pixabay

Lubuskie: nowe inwestycje w sport, aktywność i infrastrukturę sportową

2022-12-23 9:20

21 grudnia 2022 r., w środę, podczas konferencji zostały ogłoszone konkursy, w ramach kultury fizycznej, przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Do wzięcia w ich udziale zaproszeni zostali wszyscy zawodnicy, trenerzy oraz osoby zajmujące się sportem w Lubuskiem. Podsumowano również sportowy 2022 r. w naszym regionie.

Podsumowanie współpracy w obszarze kultury fizycznej w 2022 r.

Wicemarszałek województwa lubuskiego Łukasz Porycki podsumował współpracę z jednostkami samorządu terytorialnego oraz organizacjami pozarządowymi w 2022 r. w obszarze kultury fizycznej, omówił główne cele oraz planowane zmiany do programu inwestycyjnego pn. „Lubuska Baza Sportowa” oraz przekazał informację o zakończonym naborze na stypendia sportowe Marszałka Województwa Lubuskiego. Jak czytamy w komunikacie na stronie internetowej województwa lubuskiego w 2022 roku kwota wsparcia organizacji pozarządowych realizujących zadania z zakresu sportu wyniosła w tym roku 2 850 000,00 zł.

Nowy rok to nowe sportowe emocje

W 2023 roku na mieszkańców województwa Lubuskiego czekają dwa ważne wydarzenia lekkiej atletyki. Są to Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym (odbędą się w Drzonkowie) oraz Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce organizowane na nowoczesnym stadionie w Gorzowie Wlkp.

Dofinansowanie w ramach "Lubuska Baza Sportowa" w 2022 roku

Program "Lubuska Baza Sportowa" w 2022 roku cieszył się dużym zainteresowaniem. Zostało złożonych 47 wniosków, z czego podpisano 32 umowy. W ramach programu udało się dofinansować dwie inwestycje w infrastrukturę lekkoatletyczną, dwie nowe pumptrucki, 23 modernizacje i budowy boisk, hal sportowych, sal gimnastycznych i szatni oraz 5 inwestycji w infrastrukturę skateparków. Jakie gminy skorzystały z tych modernizacji? Z modernizacji skorzystały m.in. te gminy: Stare Kurowo, Siedlisko, Górzyca, Drezdenko, Krosno Odrz., Santok, Szlichtyngowa, Nowogród Bobrzański, Szprotawa, Kargowa, Sulechów, Czerwieńsk, Nowa Sól i Kłodawa.

Stypendia sportowe na 2023 w województwie lubuskim. Kto może otrzymać stypendium?

Kolejny rok to szansa dla sportowców z naszego regionu o otrzymanie stypendium sportowego. Nabór wniosków zakończył się 16 grudnia. Stypendium może otrzymać zawodnik lub zawodniczka uprawiający dyscyplinę i konkurencję sportu znajdującą się w programie Igrzysk Olimpijskich oraz objętą Systemem Sportu Młodzieżowego prowadzonym przez odpowiednie ministerstwo lub dyscyplinę i konkurencję znajdującą się w programie Igrzysk Paraolimpijskich. W 2023 roku stypendia sportowe będą przyznane po raz 16. Kwota środków do rozdysponowania w 2023 r. wynosi 297 950,00 zł.

- Stypendia przeznaczone są dla wybitnie uzdolnionych sportowców w kategoriach: juniora młodszego, juniora, młodzieżowca, będących w pierwszym roku kategorii seniora oraz dla osób niepełnosprawnych za osiągnięte wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym, którzy są członkami klubów lub stowarzyszeń sportowych zarejestrowanych na terenie województwa lubuskiego – tłumaczy na stronie internetowej lubuskie.pl, wicemarszałek Łukasz Porycki.

Dla porównania w 2022 roku w naborze wniosków na stypendia sportowe wpłynęło 137 wniosków, a stypendiów przyznano 59.

Sonda
Czy regularnie uprawiasz sport?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE