Kościelny zlodziejaszek zatrzymany w Zielonej Górze. Był dobrze znany policjantom. Co grozi mężczyźnie?

2023-01-14 13:57
Kościelny złodziej zatrzymany. Został aresztowany
Autor: Materiały Lubuskiej Policji

Do zuchwałej kradzieży doszło w jednym z zielonogórskich kościołów. Miejscowi policjanci zostali poinformowani o całym zajściu, a ci nie mieli żadnych problemów z ustaleniem tożsamości podejrzanego.

Złodziejaszek jest bardzo dobrze znany zielonogórskiej policji

Jak się okazało, podejrzany 35-latek był bardzo dobrze znany zielonogórskiej policji. Na swoim koncie ma już liczne kradzieże, włamania i niszczenie mienia. Po kradzieży skrzynki z kościoła, został zatrzymany na drugi dzień dzięki monitoringu.

Kradzież kościelnych datków w Zielonej Górze. Ile pieniędzy było w skrzynce? Ustalono, że było to około 600 zł.

Co grozi kościelnemu złodziejowi?

Jak ustalili funkcjonariusze, za kradzież z włamaniem podejrzany będzie odpowiadał w warunkach wielokrotnej recydywy. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Materiał dowodowy zgromadzony przez policjantów był podstawą do wystąpienia przez Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze z wnioskiem o areszt tymczasowy. W czwartek (12 stycznia) 35-latek zgodnie z decyzją sądu został aresztowany na 2 miesiące.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedykolwiek świadkiem kradzieży?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany