Wiara

Kim są wyznawcy Kościoła Palmariańskiego? Wyjaśniamy. Ich papieżem jest Piotr III

Jego Świątobliwość Papież Piotr III stoi na czele Kościoła Palmariańskiego. Co wiemy o Piotrze III? Kim są wyznawcy Kościoła Palmariańskiego? Kim jest Piotr III? Wyjaśniamy kim są wyznawcy Kościoła Palmariańskiego. W naszej galerii zdjęć możecie zobaczyć jak ten kościół wygląda od środka.

Kościół Palmariański. Kiedy powstał?

Kiedy utworzono Kościół Palmariański? Powstanie Kościoła Palmariańskiego datuję się na koniec lat 70. XX w. W El Palmar de Troya w Hiszpanii agent ubezpieczeniowy Clemente Domínguez y Gómez miał doznać objawień. W okresie od 30 marca 1968 r. do 30 września 1969 r. mężczyzna miał regularnie mieć widzenia. W jednym z nich Matka Boska z Góry Karmel powiedziała mężczyźnie, że potępia "progresywistyczną herezję Kościoła soborowego". To wtedy także agent uświadomił sobie, że większość biskupów i księży popada w apostazję. Kilka lat później, w 1975 r. Clemente założył własną wspólnotę religijną, czyli - Zakon Karmelitów od Najświętszego Oblicza w braterstwie z Jezusem i Maryją. Rok później odbyły się święcenia, w 1978 r. Clemente Domínguez y Gómez ogłosił się papieżem Grzegorzem XVII, a następnie został koronowany w Sweilli. Jednak przez Kościół Rzymski został uznany za antypapieża. 21 marca 2005 roku zmarł założyciel Kościoła Palmariańskiego, papież Grzegorz XVII.

Kościół śmiechu | PORANEK ESKA

Kim są wyznawcy Kościoła Palmariańskiego?

Kościół Palmariański, powstały w latach 70. XX wieku w Hiszpanii, jest obecnie kontrowersyjną wspólnotą religijną. W sieci wywołuje wiele kontrowersji. Kim są wyznawcy Kościoła Palmariańskiego? Jego wierni, zwani palmarami, twierdzą, że Kościół Katolicki jest schizmatycznym, pozbawionym autentycznej nauki i hierarchii. Twierdzą, że papież Paweł VI zdradził autentyczną wiarę, przeszły na stronę Antychrysta, a prawowitym przywódcą Kościoła jest ich papież, Grzegorz XVII. 

Doktryna palmariacka kładzie silny nacisk na elementy apokaliptyczne i proroctwa, wierząc w nadchodzący koniec świata poprzez starcie sił dobra i Antychrysta. Praktyki religijne obejmują regularne modlitwy, posty i proroctwa, stanowiące integralną część życia wspólnoty.

Mimo niewielkiej liczby wyznawców, Kościół Palmariański przyciąga uwagę mediów ze względu na kontrowersyjne nauki i działania. Wspólnota utrzymuje swoją tożsamość poprzez rytuały i praktyki religijne, organizując pielgrzymki do El Palmar de Troya, przypomnijmy miejsca objawień maryjnych, gdzie modlą się i celebrować liturgię pod przewodnictwem papieża Piotra III. Kim jest Piotr III? To on uważa się za jedynego papieża na świecie

Złoto i przepych. Tak wygląda wnętrze Kościoła Palmariańskiego

Sonda
Wierzysz w życie po śmierci?