Policja, alkomat

i

Autor: Materiały prasowe KMP Gorzów

Policja

Kierowca miał 2,5 promila w Nowej Soli. Został zatrzymany przez policjanta po służbie

2023-03-28 9:26

20 marca, doszło do kolizji na jednej z ulic w Nowej Soli. 47-letni kierowca samochodu z przyczepką wjechał w tył innego pojazdu. Po tym zdarzeniu wyszedł z auta i zaczął uciekać, jak się później okazało był pijany. Szybko jednak trafił w ręce policji.

Pijany kierowca w Nowej Soli po zderzeniu zaczął uciekać

20 marca, doszło do kolizji drogowej na ul. Północnej w Nowej Soli. 47-letni kierowca samochodu marki Opel z przyczepką wjechał w tył innego pojazdu, po czym wysiadł z auta i zaczął uciekać. Według relacji policji mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariusza po służbie - I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Nowej Soli.

Po przybyciu na miejsce policjantów, którzy sprawdzili trzeźwość 47-latka, okazało się, że miał on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zostały mu zatrzymane uprawnienia do kierowania, a pojazd został odholowany na jego koszt.

47-latek usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za jazdę po alkoholu grozi wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna min. 5 tys. złotych oraz kara pozbawienia wolności do 2 lat.