Festiwalu Kultury Wileńskiej 2023. Kiedy odbędą się Kaziuki Wilniuki w Olsztynie? [PROGRAM]

i

Autor: Facebook: MOK Olsztyn Festiwal Kultury Wileńskiej 2023. Kiedy odbędą się Kaziuki Wilniuki w Olsztynie? [PROGRAM]

Kultura

Kaziuki 2024 w Zielonej Górze Ochli. Kiedy? Ruszyła sprzedaż biletów

Muzeum Etnograficzne w Ochli po raz kolejny zaprasza Lubuszan i turystów na Kaziuki 2024. Nie zabraknie stoisk z lokalnych wystawców, atrakcji na scenie oraz darmowych warsztatów. Kiedy Kaziuki 2024 w Ochli? Ile kosztują bilety? Poniżej znajdziecie wszystkie potrzebne informacje o tym wydarzeniu.

Kaziuki - co to za święto. Kiedy obchodzimy Kaziuki?

Kaziuk, lub Kaziuki to święto wywodzące się z Wilna. Coraz częściej jednak jest też obchodzone w Polsce. Kiedy są Kaziuki? Kaziuki cieszy się dużą popularnością jarmark odpustowy. W Wilnie odbywa się od 40 lat i według tradycji w dniu św. Kazimierza, czyli 4 marca. Pierwszy kaziukowy jarmark odbył się prawdopodobnie na początku XVII w., gdy przeniesiono relikwie św. Kazimierza do kaplicy ufundowanej przez Zygmunta II i Władysława IV. W późniejszych latach obchodzono rocznice na pamiątkę przeniesienia tych relikwii, a świętu kościelnemu towarzyszył początkowo jednodniowy, a z czasem trzydniowy jarmark. W Polsce od kilku lat Kaziuki podbijają fanów regionalnych produktów. Orgaznizowane są m.in. w Poznaniu, Braniewie, Szczecinie czy w Zielonej Górze.

Świąteczny klimat na szczecińskim Pogodnie. Jarmark wielkanocny przyciągnął tłumy

Kaziuki 2024 w Zielonej Górze. Data

Kiedy odbędą się Kaziuki 2024 w Zielonej Górze? Jak poinformowało Muzeum Etnograficzne w Ochli Kaziuki 2024 odbędą się 17 marca, w niedzielę. Impreza będzie trwać w godz. 11:00 - 16:00 na terenie Muzeum Etnograficznego w Zielonej Górze Ochli. Organizator poinformował, że parking będzie bezpłatny, ale w ograniczonym zakresie. Będą uruchomione dodatkowe kursy MZK Zielona Góra na to wydarzenie.

Kaziuki 2024. Gdzie kupić bilety?

Kaziuki to cykliczne wydarzenie organizowane przez Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze – Ochli na dwa tygodnie przed Wielkanocą. Przypomnijmy, że w 2024 r. Wielkanoc wypada 31 marca. Ile kosztuje bilet na Kaziuki? Gdzie można go kupić? Wstęp na zielonogórskie Kaziuki jest biletowany. Bilet kosztuje 12 zł, dzieci do lat 7 mogą wejść za darmo. Obowiązuje zakaz wstępu ze zwierzętami. Bilety na Kaziuki 2024 są dostępne w kasach muzeum lub przez portal abilet.pl. 

Szczegóły, harmonogram zostaną opublikowane w późniejszym terminie. Gdy pojawią się nowe informacje na ten temat, zaktualizujemy nasz tekst.

Tak obecnie wygląda Dwór w Ochli wyremontowany za ponad 12 milionów złotych

Sonda
Odwiedzasz jarmarki wielkanocne?