Jak wygląda sytuacja covidowa w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze?

2021-02-11 8:53
wirus
Autor: pixabay.com

W Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze przebywa obecnie 74 pacjentów leczonych na COVID-19. Większość z nich znajduje się w Tymczasowym Szpitalu Covidowym. Więcej w artykule.

W Tymczasowym Szpitalu Covidowym w Zielonej Górze łącznie jest 170 łóżek. W całym Szpitalu Uniwersyteckim w naszym mieście obecnie przebywa 74 pacjentów. 

47 pacjentów przebywa w Szpitalu Tymczasowym, z tego aż 17 leży na łóżkach respiratorowych. Oprócz tego mamy 27 chorych na Klinicznym Oddziale Chorób Zakaźnym i dodatkowo 4 w naszym izolatorium. 

Mówi Sylwia Malcher-Nowak, rzeczniczka szpitala. W tej chwili z powodu ogniska koronawirusa z ograniczoną pracą mierzy się oddział torakochirurgii. 

Od 2 lutego nie przyjmujemy pacjentów na planowe leczenie na tym oddziale. Jest to związane z tym, że mieliśmy tam trzech pacjentów ze stwierdzonym koronawirusem, a jest to już uznawane jako ognisko choroby. 

Dodaje Malcher-Nowak. Oddział ma wrócić do normalnej pracy na początku przyszłego tygodnia. Szpital Tymczasowy w Zielonej Górze dysponuje 170 łóżkami dla chorych. Obecnie jest w stanie przyjąć maksymalnie 81 pacjentów ze względu na braki kadrowe.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jak w sklepie płacić ręką | ESKA XD - Mobmania #6