Jak będzie wyglądać organizacja covidowego Szpitala Tymczasowego w Zielonej Górze? [WIDEO]

2020-11-20 8:19 Klaudia Pieszczyńska
maska
Autor: pixabay.com

300 osób - tyle będzie potrzebnych do tego, aby covidowy Szpital Tymczasowy w Zielonej Górze funkcjonował na odpowiednim poziomie. Potrzeba m.in. 20 anestezjologów, 25 lekarzy innych dziedzin, 30 lekarzy rezydentów i stażystów. Więcej w artykule.

Covidowy Szpital Tymczasowy w Zielonej Górze ma rozpocząć swoją działalność już 7 grudnia. Do tego niezbędny jest jednak personel medyczny. Potrzebnych jest aż 300 osób!

Jest to personel całkowity, który musimy zatrudnić, żeby utrzymać szpital w dyżurach 12 godzinnych. Musimy założyć, że w jednym czasie podczas dyżuru w szpitalu będzie przebywać 60 osób z personelu.

Mówi Emil Korczak, lekarz naczelny w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. Pielęgniarek i ratowników medycznych jest potrzebnych 114, a chętnych brak.

Największy problem mamy z pozyskaniem lekarzy i pielęgniarek. Jest za to odzew, jeżeli chodzi o wolontariuszy i personel pomocniczy.

Dodaje Korczak. Do tej pory do szpitala covidowego zgłosiło się 3 anestezjologów, 2 pielęgniarki, 1 stomatolog i 1 fizjoterapeuta.

Organizacja pracy Szpitala Tymczasowego w Zielonej Górze