IMGW: zagrożenie pożarowe w Polsce. Miejscami EKSTREMALNIE wysokie!

2022-06-05 21:28
IMGW: zagrożenie pożarowe w Polsce. Miejscami EKSTREMALNIE wysokie!
Autor: Canva/IMGW

IMGW poinformował w niedzielę, że na zachodzie Polski jest wysokie, a miejscami nawet bardzo wysokie zagrożenie pożarowe. Ekstremalnie wysokie zagrożenie pożarami występuje zwłaszcza na północnych krańcach województwa wielkopolskiego i w niektórych rejonach zachodniopomorskiego - wynika z prognozy na niedzielę i poniedziałek przygotowanej przez specjalistów z IMGW.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że na północnych krańcach województwa wielkopolskiego i w niektórych rejonach zachodniopomorskiego występuje ekstremalnie wysokie zagrożenie pożarami. Bardzo wysokie zagrożenie pożarem jest na styku województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego, a także w lubuskim, zwłaszcza w okolicach Zielonej Góry.

Malutka sarenka zgubiła mamusię

Zagrożenie pożarowe na przeważającym obszarze Polski

Z prognoz synoptyków IMGW wynika też, że z zagrożeniem pożarowym, chociaż już nie tak wysokim, musimy się liczyć na przeważającym obszarze Polski. Jedynie na wschodniej Lubelszczyźnie zagrożenie określono jako niskie.

- Na naszej stronie można sprawdzić prognozowane zagrożenie pożarowe na dziś i następny dzień - przekazał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W serwisie zagrożeń pożarowych dostępne są również tak szczegółowe dane jak wilgotność i temperatura gleby czy szybkość rozprzestrzeniania się ognia.

Podczas spacerów po lesie uważaj także na kleszcze.

Posłuchaj podcastu i sprawdź, jak się przed nimi chronić.

Listen to "Uwaga na kleszcze! Wywiad z dr n. med. Magdaleną Cubała-Kucharską" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają