Eko Choinka - oddaj drzewko do recyklingu!

2021-01-08 15:47 Martyna Janas
Eko Choinka 2021
Autor: https://www.zielonagora.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/26Pk/content/eko-choinka-2021

Choinkowy Eko Patrol zabierze Twoje drzewko świąteczne. Zostanie z niego wytworzony ekologiczny nawóz. Sprawdź harmonogram i dowiedz się, kiedy pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej będą na Twojej ulicy.

Już po raz czwarty w Zielonej Górze rusza akcja Eko Choinka. Zamiast wyrzucić świąteczne drzewko, które już nie jest nam potrzebne, możemy przekazać je do recyklingu. Choinkowy Eko Patrol zabiera drzewa spod pergol śmietnikowych codziennie od godz. 6:00.

"Odzyskujesz, nie marnujesz i czerpiesz dobro z natury" - to przewodnie hasło tegorocznej Eko Choinki. Akcja po raz pierwszy została zorganizowana w 2018 roku i obejmuje szereg różnych działań proekologicznych. Główną ideą jest recykling drzewek świątecznych, które straciły już swój blask i mogą być powtórnie wykorzystane dla dobra przyrody i dla ludzi

mówi Ewelina Fabiańczyk z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze. Na stronie instytucji znajduje się dokładny harmonogram odbioru choinek.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl !