konfrontacje

i

Autor: pexels.com

Coś dla pasjonatów tańca współczesnego!

2024-02-28 12:55

Wiosną w naszym regionie coś dla mieszkańców którzy kochają taniec! Trwają zapisy do Ogólnopolskich Konfrontacji Tańca Współczesnego. Impreza odbędzie się w Żarach.

Już ruszyły - zapisy na Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego. Impreza jest organizowana między innymi przez Żarski Dom Kultury, a na scenie mogą pojawić się wszyscy mieszkańcy regionu, którzy taniec kochają i chcą pokazać się przed publicznością.

W konfrontacjach mogą wziąć udział zarówno soliści jak i duety czy amatorskie zespoły taneczne. Jest sześć kategorii wiekowych. Najmłodsza grupa to dzieci do ósmego roku życia, a najstarsza to tancerze w kategorii 26 lat i więcej. Całość jest również podzielona na trzy kategorie taneczne. To : taniec współczesny, teatr tańca i modern.

Zwycięzców wyłoni jury i przyzna nagrody za I, II i III miejsce, wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej oraz Grand Prix Konfrontacji.

Trwają zgłoszenia. Zapisywać się można do 10 kwietnia, a Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego odbędą się 18 maja. Początek o godzinie 9:00.