Mieszkanie

i

Autor: Canva

Miasto

Co bardziej opłaca się studentom w Zielonej Górze mieszkanie czy akademik? Jakie są dokładnie ceny?

2 października studenci wrócą na Uniwersytet Zielonogórski. Jednak nie wszyscy podjęli decyzję, gdzie będą chcieli mieszkać. Niektórzy z nich czekają na podjęcie decyzji i szczęście, że uda im się znaleźć miejsce w akademiku. Ile kosztuje pobyt w Domu Studenckim w Zielonej Górze? Ile kosztuje wynajem pokoju lub mieszkania? Ceny wywołują zawrót głowy.

Akademiki Uniwersytetu Zielonogórskiego

Uniwersytet Zielonogórski dysponuje ośmioma Domami Studenckimi. Studenci mogą mieszkać w akademikach zarówno w Zielonej Górze, Sulechowie oraz Kalsku. Gdzie się dokładnie znajdują? Lista:

  • Wcześniak, al. Wojska Polskiego 67, Zielona Góra
  • Vicewersal, al. Wojska Polskiego 65, Zielona Góra
  • Rzepicha, ul. Podgórna 50 B, Zielona Góra
  • Piast, ul. Podgórna 50 C, Zielona Góra
  • Ziemowit, ul. Prof. Z. Szafrana 8, Zielona Góra
  • SBM, ul. Wyspiańskiego 60, Zielona Góra
  • Sulechów, ul. Prosta 7B, Sulechów
  • Kalsk, nr 73, Kalsk

Akademiki w Zielonej Górze. Ile kosztują?

W większości miast w Polsce studenci chętnie mieszkają w akademikach. Pomaga to nie tylko w kontakach międzyludzkich, ale także w oszczędności. Najważniejsza jednak dla studentów jest lokalizacja Domu Studenckiego od uczelni. Dopiero na drugim miejscu przy wyborze akademika zwracają uwagę na koszty, które muszą ponieść. Ile trzeba zapłacić za miejsce w zielonogórskim akademiku? Według informacji, które podał UZ opłata za zamieszkanie w akademiku uzależniona jest od liczby miejsc w pokoju. Za miejsce w pokoju 3-osobowym wynosi od 336 zł. Za miejsce w pokoju 1-osobowym do 621 zł. W Domach Studenckich Wcześniak, DS Rzepicha, DS SBM, DS Sulechów i DS Kalsk należy dodatkowo opłacić media. Przed zakwaterowaniem mieszkaniec zobowiązany jest do wniesienia jednorazowej kaucji zwrotnej w wysokości 300 zł. A na jakie kwoty trzeba być przygotowanym, jeśli wybierzemy opcję wynajmu mieszkania? Przygotujcie portfele, ceny są zawrotne.

Akademik Straszny Dwór gotowy na przyjęcie studentów AGH

Mieszkanie dla studentów w Zielonej Górze. Takie są ceny w 2023 r.

Niestety nie każdy student może mieszkać w akademiku. Jeśli uczniowie są przyjezdni muszą przygotować się na wynajem mieszkania, które jest o droższą opcją aniżeli Dom Studencki. Do tych kwot należy doliczyć jednorazową kaucję za wynajem mieszkania, która może wynosić nawet 1 tys. złotych. Dla przykładu wynajem mieszkanie 3-pokojowe w pobliżu Uniwersytetu Zielonogórskiego przy al. Wojska Polskiego to koszt 2,3 tys. zł plus opłaty ok. 700 zł przy zamieszkaniu 2 osób oraz kaucji zwrotnej 3 tys. zł. W centrum Zielonej Góry kwoty mieszkań są jeszcze wyższe, dla przykładu 2-pokojowe mieszkanie to koszt 2,5 tys. zł plus opłaty zaczynające się od 400 zł wzwyż od osoby. Podjęcie decyzji może okazać się trudne.

Zobaczcie jak przebiegło otwarcie nowego akademika UAM "Meteor" w Poznaniu. Robi wrażenie?

Sonda
Czy mieszkałeś lub mieszkasz w akademiku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE