patyczak

i

Autor: pixabay.com

W Centrum Przyrodniczym żyją ciekawe owady [WIDEO]

2021-08-03 12:59

Zobacz, jakie owady żyją w zielonogórskim Centrum Przyrodniczym. Na wideo redaktorka Eski zaprzyjaźnia się z patyczakami i liśćcami.

Centrum Przyrodnicze, które jest częścią Centrum Nauki Keplera słynie przede wszystkim z interaktywnej wystawy edukacyjnej Zoom. Ale mało kto wie, że znajduje się tam także Insektarium. Nie jest ono dostępne dla wszystkich odwiedzających. Służy przede wszystkim niewielkim grupom zorganizowanym, które przychodzą do centrum, by wziąć udział w dedykowanych warsztatach tematycznych.

Insektarium cieszy się pokaźną kolekcją owadów z rzędu straszyków. To m.in. patyczak olbrzymi czyli dwudziestocentymetrowy jegomość podobny - nomen omen - do patyka. Tymczasem liśćce to owady, które wyglądają jak zielone listki drzew. Nawet poruszają się, imitując delikatne drgania liści kołysanych wiatrem. Zobacz to na naszym wideo!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: [email protected] !

Insektarium Centrum Przyrodniczego
Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE