Pieniądze

i

Autor: Canva Pro

Inwestycje

Które miasto w Lubuskiem wydaje najwięcej na inwestycje? Te dane was zaskoczą!

Inwestycji w województwie lubuskim w ostatnich latach nie brakuje. Ile wydano dokładnie pieniędzy na rozwój naszego regionu? Niedawno opublikowano kolejny ranking "Wydatki inwestycyjne samorządów", który dotyczy lat 2020–2022. Kto jest liderem w Lubskiem? Te dane nie pozostawiają wątpliwości.

Liderzy w inwestycjach. Kto jest najlepszy w Polsce?

Pismo Samorządu Terytorialnego "Wspólnota" opublikowało kolejny ranking pt. "Wydatki inwestycyjne samorządów", który dotyczy okresu 2020-2022. Kto znalazł się na podium? Na pierwszym miejscu znalazło się województwo zachodniopomorskie, które może pochwalić się wynikiem średnich wydatków majątkowych per capita na poziomie 302,56 zł. Na drugim miejscu znalazło się woj. warmińsko-mazurskie i tu wydano 260,75 zł. Na trzecim miejscu znalazło się woj. kujawsko-pomorskie z kwotą 250,95 zł. Na którym miejscu znalazło się woj. lubuskie? Mamy dobrą wiadomość, nasz region znalazł się w pierwszej dziesiątce! Jak się okazuje w woj. lubuskim wydano 215,37 zł

Rząd funduje miejskie inwestycje. Warszawa dostała 3 miliardy złotych

Spośród inwestycji zrealizowanych w ostatnich latach władze Gorzowa Wielkopolskiego szczególnie dumne są z adaptacji zabytkowego zespołu poszpitalnego na nowoczesny kompleks szkół zawodowych – Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu (za ponad 113 mln zł) - czytamy w raporcie pisma "Wspólnoty".

Gorzów Wielkopolski jako miasto wojewódzkie zajęło siódmą pozycję wśród średnich wydatków majątkowych per capita, w latach 2020-2022 wydano 2001,04 zł. A jak poradziła sobie Zielona Góra? W rankingu zajęła 14. miejsce z kwotą 1348,64 zł.

Sulęcin docenione wśród miast na prawach powiatu

Na pierwszym miejscu usytuowało się Wysokie Mazowieckie w kategorii miast na prawach powiatu. Lubuskie miasto też ma powód do radości, ponieważ znalazło się na dziesiątym miejscu w tym zestawieniu. Średnie wydatki majątkowe per capita tylko budżetu miasta 2020–2022 w Sulęcinie wyniosły 1714,10 zł.

Oto najbogatsze gminy w województwie lubuskim. Sprawdź czy je znasz