Zasiłek opiekuńczy dla rodziców jedynie do końca lutego

2021-02-19 8:42 Klaudia Pieszczyńska
pieniądze
Autor: pixabay.com

Żaranie, którzy muszą zająć się swoimi dziećmi z powodu zamknięcia żłobka albo przedszkola przez pandemię koronawirusa - mogą odetchnąć z ulgą. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przedłużył dodatkowy zasiłek opiekuńczy do końca lutego. Więcej w artykule.

Zasiłek opiekuńczy dla osób, które muszą zająć się swoimi dziećmi z powodu zamknięcia placówki, otrzymają dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Został on przedłużony do końca lutego. 

Oświadczenie o sprawowaniu opieki, które jest jednocześnie wnioskiem, należy złożyć u swojego pracodawcy. Natomiast osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, powinny złożyć wniosek online. 

Mówi Agata Muchowska, rzeczniczka lubuskiego oddziału ZUS w Zielonej Górze. O świadczenie nie mogą ubiegać się osoby, których partner przebywa w domu i może zająć się dzieckiem.

Należy jednak pamiętać, że świadczenie nie przysługuje, jeżeli drugi z rodziców dziecka może zapewnić mu opiekę, np. jest bezrobotny. 

Dodaje Muchowska. Osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wnioski powinny kierować do swoich pracodawców, którzy złożą je w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Czy Ava Max zainspirowała się polską gwiazdą? | ESKA XD - CD-ROOM #7