zdrowie

i

Autor: pexels.com

W niedzielę wszystko o chorobie nerek

2023-03-10 6:56

Z okazji Światowego Dnia Nerek - spotkanie dla wszystkich, których interesuje temat zdrowia nerek. Całość już w najbliższy weekend w Urzędzie Marszałkowskim.

W Polsce na nerki choruje blisko pięć milionów osób, około 20 tysięcy wymaga dializ i tyle samo ma za sobą przeszczep. W ramach Światowego Dnia Nerek ​Ogólnopolskie Stowarzyszenie „Nerka” współorganizuje spotkanie dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.

Całość w niedzielę 12 marca w Urzędzie Marszałkowskim, w godzinach od 11:00 do 14:00. W programie wykłady : nefrologa, diabetologa i psychologa. Ponadto będzie można porozmawiać z osobami dializowanymi i po przeszczepie nerki.

Jednak to nie koniec przedsięwzięć które w tym roku będą zwracać uwagę mieszkańców na ten problem oraz promować ideę transplantologii. W czerwcu odbędzie się również Bieg dla Transplantacji. Trasa będzie wiodła przez Park Poetów w Winnym Grodzie, a do pokonania będzie sześć kilometrów.

Obchody Światowego Dnia Nerek 12 marca, a finał Biegu dla Transplantacji 4 czerwca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE