Rolnicy strajkowali przeciwko "piątce Kaczyńskiego". Wczoraj zatrzymali ruch na S3 [WIDEO]

2020-10-08 13:05 Mateusz Jamroz
Strajk rolników
Autor: Mateusz Jamroz Rolnicy przed strajkiem

Rolnicy z całej Polski zjednoczyli się wczoraj i wyszli na ulice walczyć o swoje. Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt wprowadza wiele zmian, które rolnicy odczują najbardziej, ponieważ ich przychody z gospodarki znacznie spadną.

Wejście nowelizacji ustawy sprawi, że ceny produktów mięsnych pójdą znacząco w górę. Do tego warto zaznaczyć, że branża zajmująca się hodowlą zwierząt na futra również ulegnie zmianie, przynajmniej nie będzie miała miejsca na rynku w obecnej formie. Rolnicy mają też ograniczyć ubój zwierząt na cele religijne - to wszystko w połączeniu zmieni całkowicie gospodarkę naszego państwa - tak zapewniają rolnicy, którzy strajkują.

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt wprowadzi także zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych oraz widowiskowych, jednak zezwala na ubój rytualny tylko na potrzeby związków wyznaniowych, to budzi największe kontrowersje wśród rolników, ponieważ większość uboju jest prowadzona w sposób rytualny, gdyż ci uważają, że jest to jeden z najbardziej humanitarnych sposobów na zabójstwo zwierzęcia. 

Strajk rolników pod Sulechowem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Rolnicy twierdzili, że to ostatni pokojowy protest, kolejne będą już znacznie ostrzejsze. Rolnicy zapewniają także, że nie zamierzają odpuszczać i będą walczyć o swoje racje ale także o swoje pieniądze.