Osoby na kwarantannie będą mogły wykonać sobie test na obecność koronawirusa

2020-05-13 11:04
Laboratorium
Autor: pixabay.com

Mieszkańcy przebywający na kwarantannie od poniedziałku mogą zrobić sobie badanie na obecność koronawirusa. Informację o takiej możliwości otrzymują za pośrednictwem smsa. Na terenie województwa Lubuskiego testy przeprowadzane są w trzech miejscach. Aby wykonać badanie żaranie nie muszą nawet wychodzić ze swojego auta. Więcej szczegółów w artykule.

Od poniedziałku na terenie całej Polski zostały uruchomione punkty, w których mieszkańcy mogą wykonać sobie badanie pod kątem SARS-CoV-2. Testy skierowane są do osób, które przebywają na kwarantannie domowej.

O możliwości wykonania badania mieszkańcy informowani są za pośrednictwem sms-ów. W województwie lubuskim takie testy wykonywane są w trzech miejscach.

Punkty pobrań zlokalizowane są przy szpitalu w Zielonej Górze, przy Szpitalu w Gorzowie oraz w Żaganiu w filii 105. Kresowego Szpitala Wojskowego

- mówi Joanna Branicka, rzeczniczka Lubuskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Mieszkańcy na test umawiani są na konkretną godzinę. Wszystko odbywa się w punktach nazywanych drive-thru. Mieszkańcy podjeżdżają swoim autem w umówione miejsce i wymaz pobierany jest bez wychodzenia z pojazdu.

Takie badanie wykonywane jest w dwunastym dniu kwarantanny.