Już 20 września w Muzeum Etnograficznym impreza pod hasłem U progu jesieni [AUDIO]

2020-09-16 7:16 Dorota Gut
Skansen w Ochli
Autor: Dorota Gut

Wielkimi krokami zbliża się kolejna impreza organizowana w Muzeum Etnograficznym w Ochli. Tym razem w skansenie odbędzie się wydarzenie pod hasłem U progu jesieni. Podczas niego mieszkańcy będą mogli zobaczyć jak kiedyś wyglądały przygotowania na roli do nadejścia zimy. Nie zabraknie muzyki, warsztatów oraz animacji dla dzieci. Coś dla siebie znajdą też fani motoryzacji.

Warsztaty pszczelarskie, prace przy kukurydzy i pieczenie chleba. Wielkimi krokami zbliża się impreza w Muzeum Etnograficznym w Ochli. Żaranie/ Zielonogórzanie będą mogli zobaczyć jak kiedyś wyglądała praca na roli jesienią.

Będzie to Łupaczka z tańcem, czyli takie żniwa kukurydziane po Bukowińsku w wykonaniu w wykonaniu zespołu Watra z Brzeźnicy. Nie dość, że pokazują te wszystkie prace przy żniwach kukurydzianych to równocześnie potrafią zabawić i tańcem i pieśnią

- mówi Tadeusz Woźniak z Muzeum Etnograficznego w Ochli. To nie jedyna atrakcja tego dnia w skansenie. 4 października za to coś dla siebie znajdą też fani motoryzacji. W skansenie odbędzie się parada ciągników.

Chcielibyśmy pokazać imprezę wokół mąki i chleba. To jest takie nawiązanie do ludowych tradycji dożynkowych, ponieważ jak wiemy w województwie w tym roku dożynek nie było. Razem z Urzędem Marszałkowskim organizujemy taką imprezę. Będzie parada ciągników

- dodaje Tadeusz Woźniak. Podczas imprezy u Progu jesieni nie zabraknie też warsztatów pszczelarskich. Podczas nich mieszkańcy dowiedzą się jak bartnicy przygotowują się do zimy. To wszystko już w tę niedzielę w Muzeum Etnograficznym. Starto 12:00.

Jeżeli ktoś nie może wybrać się do Muzeum Etnograficznego 20 września to może wybrać się na imprezę organizowaną w żarskim Folwarku. W niedzielę odbędzie się tam Święto Dyni. Start tego wydarzenia już o godz. 9:00.

Podczas imprezy będzie można zobaczyć jak wyglądała praca na roli - mówi Tadeusz Woźniak, dyrektor skansenu w Ochli
Zamontuj domek dla jerzyków

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.