Zamość: WORD nie tylko egzaminuje

2022-01-14 17:23
WORD Zamość broszura edukacyjna
Autor: M.S Eska Zamość

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu przygotował krótką książkę omawiającą ostatnie zmiany przepisów o ruchu drogowym. Nie można jej kupić, ale będzie rozdawana m.in. w szkołach.

"Wybrane przepisy ruchu drogowego dotyczące pieszych, rowerzystów i kierujących pojazdami" to tytuł niewielkiej książki wydanej przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu. Przybliża między innymi zagadnienia czasu reakcji i drogi hamowania, jazdy na zderzaku i wyjaśnia dlaczego nie możemy korzystać z telefonów w czasie przechodzenia przez jezdnię.

Ujęliśmy część tych zmian, takich naszym zdaniem najważniejszych w publikacji, która mam nadzieję, pomoże nauczycielom w ośrodkach szkolenia kierowców przedstawić te zmiany w przepisach w przystępny sposób. W książeczce ujęliśmy, na przykład zmiany przepisów, które weszły w życie od 1 czerwca 2021 roku dotyczące zachowania zarówno pieszych, jak i kierowców przy przejściach dla pieszych. Znalazły się tam przepisy dotyczące poruszania się na hulajnogach elektrycznych. — mówi Marcin Kulig, dyrektor WORD w Zamościu.

Publikacja omawia też wybrane przepisy dotyczące rowerzystów. Można się z niej również dowiedzieć dlaczego zrównano prędkość w obszarze zabudowanym do 50 km/h i dlaczego warto nosić odblaski.

Broszurę wydano w nakładzie 1500 egzemplarzy, nie jest do kupienia. Będzie rozdawana wśród najstarszych klas szkół podstawowych, udostępniana kandydatom na kierowców, a także wszystkim chętnym.