przygotowanie lodowiska

i

Autor: M.S Eska Zamość

Zamość: Wkrótce otwarcie lodowiska

2022-11-21 11:17

Zamościanie mogą już ostrzyć łyżwy. Na płycie Rynku Wielkiego trwają przygotowania miejskiej ślizgawki, która najprawdopodobniej wystartuje 3 grudnia.

Przed zamojskim ratuszem, jak co roku powstanie lodowsisko. Jeśli pogoda nie zawiedzie, tegoroczny sezon rozpocznie się 3 grudnia.

Zaczęły się już prace na płycie Rynku Wielkiego. Trwa przygotowanie podłoża pod infrastrukturę mrożącą. Przygotowania idą pełną parą, tak żeby można było jak najszybciej rozpocząć ślizganie się na naszej ślizgawce. Uzgodniliśmy z Urzędem Miasta, że idealnie będzie wystartować w pierwszy weekend grudnia, dokładnie trzeciego, wtedy też rozpoczyna się Jarmark Świąteczny. — mówi Mateusz Ferens, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu.

Najbliższe prognozy zapowiadają zimową aurę, czyli znakomitą na otwarcie obiektu. Szykują się też pewne zmiany.

Będą zmiany pozytywne i negatywne. Chcieliśmy troszeczkę urozmaicić propozycję dla mieszkańców i dla turystów, którzy korzystają z lodowiska. Będą nowe programy, chcemy wprowadzić naukę jazdy na łyżwach; uprościć formułę korzystania z lodowiska akcjami promocyjnymi. Z drugiej strony nie możemy zapominać o tym, że ceny energii i innych usług związanych z organizacją takiego obiektu drastycznie poszły w górę, więc niestety będziemy musieli podnieść ceny biletów, średnio będzie to wzrost około 30 procent. wyjaśnia Mateusz Ferens.

Jak co roku będzie też funkcjonowała wypożyczalnia sprzętu. Więcej informacji na temat biletów i imprez planowanych na tym zimowym obiekcie znajdziecie na stronie i na FB Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu.