Zamość: Rodzice zapłacą wiecej za pobyt dziecka w żłobku

2022-01-14 16:16
zamość
Autor: https://pixabay.com

Opłata za pobyt dziecka w zamojskim żłobku miejskim będzie wyższa niż rok temu.Zamojscy radni przyjęli na ostatniej sesji Rady Miasta uchwalę w tej sprawie. Za głosowało 17 radnych dwoje było przeciw a czterech wstrzymało się od głosu.

Za pobyt jednego dziecka w miejskim żłobku rodzice zapłacą w tym roku 400 złotych miesięcznie , a za pobyt każdego kolejnego swojego dziecka - 360 złotych. Wzrosła też opłata za wyżywienie dziecka jeśli chodzi o dzienną stawkę żywieniowa, w tym roku będzie to 8 złotych.

Pomoc państwa w tym roku ma polegać na dopłacie przez ZUS 400 złotych miesięcznie na dziecko w żłobku ale nie więcej niż wysokość faktycznej opłaty ponoszonej przez rodziców za dany miesiąc. Pieniądze maja zostać przesłanie bezpośrednio placówce a nie na konto rodzica.

Poprzypominamy, rok temu opłata za pobyt dziecka wynosiła 230 złotych, za kolejne- 190 natomiast opłata za wyżywienie wynosiła 6 złotych.

Z opłaty zz Żłobek Miejski w Zamościu będą mogły być zwolnione dzieci z rodzin najuboższych.​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE