Zamość: Akademia Zamojska ma coś dla uczniów

2021-11-19 15:39
zamość
Autor: https://pixabay.com/pl

Akademia Zamojska zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych i podstawowych do wzięcia udziału w kilku konkursach. Zgłoszenia do końca przyszłego tygodnia.

Akademia Zamojska ma kilka propozycji dla uczniów. Mogą z nich skorzystać ci dla których ortografia nie sprawia najmniejszego problemu,  osoby pasjonujące się językiem angielskim, matematyką i  informatyką.

Pierwsza propozycja to XII Zamojskie Dyktando. Konkurs  jest organizowany przez Akademię Zamojską i II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu. Kto może pisać dyktando? Uczniowie VIII klasy szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych z powiatów: zamojski, tomaszowski, biłgorajski, hrubieszowski, krasnostawski. Zgłosić się można do 26 listopada.

V Dyktando w języku angielskim to szansa  dla zapalonych anglistów na sprawdzenie się. Konkurs jest  organizowany przez Zakład Anglistyki Akademii Zamojskiej. W konkursie mogą spróbować swoich sił uczniowie szkół ponadpodstawowych z powiatu  zamojskiego, tomaszowskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego, krasnostawskiego. Termin zgłoszenia  też do 26 listopada.

Zakład Informatyki Akademii Zamojskiej organizuje  Konkurs informatyczny dla  uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatów: zamojski, tomaszowski, biłgorajski, hrubieszowski, krasnostawski. Pasjonaci komputerów mogą się zgłosić do 29 listopada.

Jest jeszcze coś dla miłośników królowej nauk czyli matematyki.  Instytut Techniczno-Informatyczny Akademii Zamojskiej organizuje dla nich Konkurs matematyczny.  Patronat nad konkursem objął Oddział Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Dla kogo konkurs? Dla uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatów: zamojski, tomaszowski, biłgorajski, hrubieszowski, krasnostawski. Zgłoszenia są przyjmowane również do 29 listopada.

Szczegółowe regulaminy poszczególnych konkursów są na stronie internetowej Akademii Zamojskiej.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE