Wakacyjne zbiórki krwi na Zamojszczyźnie. Potrzeba wszystkich grup! [HARMONOGRAM]

2020-08-06 8:29
mat. ilustracyjny
Autor: Antonio_Corigliano, pixabay.com

Każda kropla jest na wagę złota - w regionie w najbliższych dniach znów będzie można podzielić się krwią. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie apeluje do dawców o aktywność. W wakacje zapasy życiodajnego płynu w placówkach medycznych drastycznie się kurczą.

Na Zamojszczyźnie krew regularnie można oddawać w terenowych oddziałach RCKIK. W Zamościu znajduje się on przy al. Jana Pawła II 10. Adres chełmskiej placówki to ul. Szpitalna 53. W Tomaszowie Lubelskim oddział mieści się przy ul. Lwowskiej, ale do odwołania jest nieczynny. Dlatego od połowy maja przy ul. Rynek 12 cyklicznie pojawia się mobilny punkt poboru.

I właśnie najbliższa taka okazja 7 sierpnia. O godz. 8 krwiobus stanie naprzeciwko Domu Kombatanta w Tomaszowie Lubelskiem. Oprócz tego w regionie organizowane są terenowe akcje i zbiórki krwi. Na niedzielę 9 sierpnia zaplanowano ją w Skierbieszowie. Rejestracja i pobór od rana prowadzone będą w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Zielonej 3.

16 sierpnia w świetlicy w Mokrem odbędzie się zbiórka krwi pod hasłem "Śladami nauk ojca świętego - w 100 rocznicę urodzin Jana Pawła II". Na krwiodawców czekać będą upominki, nagrody do wylosowania oraz wystawa zdjęć poświęcona wizycie Jana Pawła II w Zamościu. Tego dnia będzie też można zarejestrować się w bazie dawców szpiku kostnego.

Zbiórka krwi na terenie Gminy Zamość
Autor: materiały prasowe Urzędu Gminy Zamość
Pierwsze podanie komórek CAR-T u dziecka w Polsce