Będą trzy obwodnice w powiecie zamojskim

2020-02-24 10:31
obwodnice w powiecie zamojskim
Autor: w.sawa

Na Lubelszczyźnie ma powstać siedem obwodnic w ramach rządowego programu "Stu obwodnic". Trzy z nich zaplanowano na terenie powiatu zamojskiego. Nowe nitki komunikacyjne zyska Goraj, Szczebrzeszyn i Zamość.

- Planowane obwodnice są  bardzo potrzebne naszemu regionowi- przyznaje starosta zamojski- Stanisław Grześko- i dodaje:

- Przede wszystkim będą odciążały ruch w Zamościu, Szczebrzeszynie i Gorajcu. W tej chwili Szczebrzeszyn , stolica języka polskiego boryka się z problemem przejazdu Tirów. Jest tam  bardzo trudna sytuacja.  Obwodnica spowoduje, że mieszkańcy będą mieli dużo bezpieczniejsza komunikację. Poza tym to rozwiązanie zwiększy przepustowość na drogach krajowych. Nie będzie zatorów. Nie będzie korków. Nie będzie zatruwania powietrza w miastach. Obwodnica pozwoli na normalny, prosty przepływ. Na te obwodnice po prostu czekaliśmy.

Prace nad nowymi obwodnicami już ruszyły. O szczegółach mówi dyrektor lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostart – Mirosław Czech:

- Cztery obwodnice od Janowa Lubelskiego do Zamościa są na bardzo zaawansowanym stopniu.  W miejscowości Dzwola  zostanie wykonana pierwsza  obwodnica. W przypadku  Zamościa- w tym momencie poszukujemy wariantów korytarzowych, aby najskuteczniej i najbardziej optymalnie  zorganizować ruch w ujęciu z połączeniem z drogą S17.

Obwodnica Zamościa ma powstać w ciągu drogi krajowej nr 74 i będzie stanowić uzupełnienie układu drogowego wokół miasta powiatowego w związku z projektowaną drogą ekspresową S17 Lublin- Hrebenne. Kierowcy mają skorzystać z nowych tras najpóźniej do 2025 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE