Zakaz wstępu do parków. Co oznacza? Czy za spacer dostaniesz mandat? [NOWE PRZEPISY]

2020-04-01 8:29

Co tak naprawdę oznacza zakaz wstępu do parków? Czy za spacer z psem lub z dzieckiem po parku możemy zostać ukarani mandatem? Za co można teraz otrzymać mandat? Sprawdźcie.

- Przepisy mówią jasno: mamy zakaz korzystania z takich przestrzeni, jak parki, bulwary, promenady. Dotyczy to wszystkich osób, już nie tylko grup - mówi Paweł Noga z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Karane będą także pojedyncze osoby spacerujące po parku.

Zakaz wstępu do parków: Mandat za spacer z psem

Oznacza to, że za spacer z psem lub z dzieckiem po parku można otrzymać mandat lub grzywnę nałożoną przez sąd w kwocie nawet do 5 tysięcy złotych. I nie ma znaczenia, że nie dochodzi do zgromadzenia. Tak stanowią nowe przepisy.

- Oczywiście, na początku funkcjonowania będą też takie sytuacje, w których będziemy pouczać, bo być może nie każdy ma Internet i wie o zmianach. Ale wiadomo, że pandemia trwa już dłuższy czas i dla bezpieczeństwa nas wszystkich zasadnym jest restrykcyjne podchodzenie do tych przepisów - dodaje Paweł Noga.

Zobacz też: Jak dezynfekować przedmioty?

Paweł Noga z wrocławskiej policji dodaje również, że w przypadku rażącego naruszenia nowych przepisów (tak jak zrobienie grilla w parku) kara może być dużo surowsza i decyzją sądu sięgnąć kwoty nawet 30 tysięcy złotych.

Skoro więc nawet za spacer z psem czy z dzieckiem po parku można dostać mandat, to może lepiej... zostańmy w domu szczególnie, że chodzi o nasze życie i zdrowie.

Koronaporadnik Federa, odcinek 8. Jak żyć bez fryzjera i kosmetyczki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE