Wrocław: Msze święte w czasach koronawirusa. Gdzie obejrzeć transmisję [TRANSMISJA MSZY]

2020-03-15 10:54

Msze święte we Wrocławiu są odprawiane, ale do kościoła może wejść maksymalnie 50 osób. To efekt komunikatu Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej. Nic dziwnego, że dziś kościoły świecą pustkami. My także dołączamy się do akcji #zostanwdomu. Jeżeli chcecie uczestniczyć we mszy świętej, to możecie to także zrobić przez internet. Sprawdź, gdzie obejrzeć transmisję mszy świętej.

Do kościoła może wejść dzisiaj maksymalnie 50 osób. Liczba uczestników mszy jest dokładnie sprawdzana. To odgórne zarządzenie. Kuria dostosowała się do wytycznych rządu.

W związku z wprowadzeniem zagrożenia epidemicznego w Polsce, na podstawie Konkordatu między Stolicą Apostolską i Rzeczpospolitą Polską (art. 8 ust. 5. oraz 3.), informujemy, że należy stosować się do rozporządzeń organów państwowych ograniczających liczbę uczestników zgromadzeń, dotyczy to także Mszy świętych i nabożeństw

- czytamy w komunikacie wrocławskiej kurii.

Tymczasem we wrocławskiej katedrze, która jest w stanie pomieścić nawet kilkaset osób, dziś modliło się tylko 13 wiernych. "To mocne doświadczenie" - czytamy na Twitterze Archidiecezji Wrocławskiej.

My natomiast namawiamy Was, by zostać w domu, bo we mszy możecie uczestniczyć także tam, modląc się w swoich domach. W wielu kościołach prowadzone są transmisje online mszy. Poniżej podajemy linki do transmisji mszy w internecie.

TRANSMISJA MSZY WROCŁAW. Gdzie obejrzeć mszę online [TRANSMSJA NA ŻYWO]

TRANSMISJA MSZY WROCŁAW: Kościół parafialny pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu

TRANSMISJA MSZY WROCŁAW: Parafia pw. Miłosierdzia Bożego we Wrocławiu

Wprowadzono stan zagrożenia epidemiologicznego. Czeka nas wiele ograniczeń.
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE