Karol Wojtyła papieżem

i

Autor: Episkopat/twitter.com

Jan Paweł II

We Wrocławiu odbędzie się Marsz Papieski. Kiedy i jaką trasą ruszy pochód?

2023-03-31 15:44

Marsz Papieski we Wrocławiu odbędzie się 2 kwietnia. Organizatorzy na pochód zapraszają wszystkich, którzy chcą manifestować swoje przywiązanie do Jana Pawła II i tradycyjnych wartości.

Marsz Papieski we Wrocławiu odbędzie się, jak można się spodziewać, 2 kwietnia. To właśnie w niedzielę wypadnie już 18 rocznica śmierci Jana Pawła II. Jak podkreślają organizatorzy, na pochód zaproszeni są wszyscy, którzy chcą zademonstrować swoje przywiązanie do Karola Wojtyły, a także do tradycyjnych wartości.

Marsz Papieski we Wrocławiu. Tą trasą przejdzie pochód

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00 od mszy w intencji uczestników Marszu w Bazylice św. Elżbiety we Wrocławiu. Następnie, ok. godziny 13:00 uczestnicy wyruszą spod Bazyliki w kierunku Katedry pw. św. Jana Chrzciciela. 

Co ma na celu Marsz Papieski?

Oprócz obchodzenia rocznicy śmierci Jana Pawła II, organizatorzy wskazują, że Marsz Papieski ma być swojego rodzaju manifestacją. "Będziemy manifestować nie tylko przywiązanie do tradycyjnych wartości, które promował ustnie i przykładem swojego życia św. Jan Paweł II, ale także jego wartość dla naszego narodu. Uczestnicy marszu są zachęcani dodatkowo do aktywnego uczestnictwa.

Marsz Papieski ma być odpowiedzią na ostatnie oskarżenia w kierunku Jana Pawła II

Organizatorzy pochodu podkreślają - "dzisiaj to nas bolą kłamstwa powtarzane po nierzetelnych pseudoreportażach, które w swoim założeniu są po to by uderzyć w jego autorytet. Jest to dla nas także uderzenie zarówno w podstawy wiary, jak i w nasz naród, w naszego zasłużonego dla ojczyzny brata." Odnoszą się oczywiście do ostatniego reportażu TVN-u, w którym Jana Pawła II oskarżono o tuszowanie pedofilii w kościele. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE