W Czeskiej Szwajcarii nadal pożar. Turyści chcieli tam wejść i... rozpalić ognisko!

2022-07-31 12:23
Ogromny pożar w Ceskiej Szwajcarii.
Autor: screen/ Facebook Lubuscy Łowcy Burz.

Czeska policja poinformowała w niedzielę, że trzy osoby próbowały dostać się w sobotę do zamkniętej z powodu pożaru części Parku Narodowego Czeska Szwajcaria, gdzie lasy płoną do tygodnia. Nie zważając na sytuację turyści próbowali rozpalić ognisko.

Dyrekcja parku oraz policja udzielili trójce turystom upomnienia, a w sieciach społecznościowych ostrzegli, że po raz ostatni nie sięgają po możliwe sankcje prawne. Zaapelowali o respektowanie poleceń strażaków gaszących pożar, służb parku oraz policjantów. Dostęp do znacznej części parku Czeska Szwajcaria jest zamknięty.

Niewykluczone, że na teren pożaru turyści dostali się od strony Niemiec.

„Naprawdę nie mam żadnego wytłumaczenia. Ludzka głupota jest naprawdę nieskończona, a walka z nią jest przegrana” – powiedział dyrektor parku Pavel Benda.

Według ostatnich informacji strażakom udało się opanować ogień na tyle, że odwołana została ewakuacja z zagrożonej przez płomienie miejscowości Vysoka Lipa.

Na miejscu jest 750 strażaków i około 300 sztuk sprzętu gaśniczego. W rejonie pożaru, po porannych mgłach, podjęte zostało gaszenie z powietrza. W akcji uczestniczy pięć samolotów: trzy czeskie i dwa szwedzkie. Od 9 rano latają także śmigłowce. Na miejscu są dwie maszyny słowackie i cztery czeskie. Polski śmigłowiec w sobotę wieczorem zakończył misję w Czechach.

Pirat drogowy za kierownicą tira. Gigantyczny mandat dla Serba

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE