Urządził sobie w lesie "Jamajkę". Policjantom tłumaczył, że przyszedł na grzyby

2022-10-06 15:12
W lesie uprawiał marihuanę. Policjantom tłumaczył, że idzie na grzyby
Autor: Policja Dolnośląska materiały prasowe

Niezbyt wiarygodne tłumaczenie, ale też wiaderko z resztkami suszu i narzędziami ogrodniczymi zdradziło 32-letniego mieszkańca Wrocławia, który na terenie kompleksu leśnego w powiecie trzebnickim prowadził dwie plantacje konopi indyjskich. Mężczyzna wpadł w pułapkę zastawioną przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, którzy w wyniku prowadzonych czynności namierzyli plantacje i szybko ustalili, kto stoi za uprawą nielegalnych roślin.

Na początku tygodnia, w jednym z kompleksów leśnych w okolicach Trzebnicy, policjanci sprawdzali informację o rzekomej plantacji konopi indyjskich. Szybko namierzyli miejsce, gdzie za specjalnym ogrodzeniem znajdowało się kilkanaście krzewów marihuany. W pewnej chwili na miejsce przyszedł mężczyzna, który trzymał w ręku wiaderko z akcesoriami ogrodniczymi m.in. sekatorem, obcążkami i jednorazowymi rękawiczkami. Mocno przestraszony widokiem policjantów próbował ich przekonać, że… przyszedł na grzyby!

Podczas rozmowy z funkcjonariuszami przyznał, że wspomniane krzaki konopi należą do niego, a w okolicy jest jeszcze jedno miejsce, gdzie uprawia nielegalne rośliny. Policjanci z wrocławskiej komendy wojewódzkiej oraz komendy miejskiej wraz z mundurowymi z Trzebnicy zabezpieczyli łącznie kilkadziesiąt krzewów na różnym etapie wzrostu, a przede wszystkim zatrzymali 32-letniego wrocławianina, który już wcześniej był notowany za różnego rodzaju przestępstwa.

Czytaj także: Wybierasz się z psem na grzybobranie? Popełniasz duży błąd!

W jego mieszkaniu kryminalni ujawnili namioty, w których znajdowały się suszarki ze ściętymi wcześniej roślinami. Dodatkowo zatrzymany mężczyzna posiadał specjalne urządzenia do pochłaniania charakterystycznego zapachu marihuany oraz do rozdrabniania roślin celem dalszego porcjowania gotowego już narkotyku.

Łącznie podczas przeszukania policjanci z dolnośląskiej stolicy zabezpieczyli prawie 15 tysięcy porcji handlowych marihuany oraz duże ilości suszu roślinnego, który zostanie zbadany przez specjalistów z laboratorium kryminalistycznego. Dodatkowo do policyjnego depozytu trafią również inne akcesoria potrzebne do sprzedaży narkotyku, takie jak wagi elektroniczne czy telefony komórkowe.

Teraz sprawą zatrzymanego 32-latka zajmie się sąd. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za tego typu przestępstwa grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak on go nie zauważył? Kierowca opla doprowadził do poważnego wypadku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE