Ukradli pani Magdzie hulajnogę, która służyła jej jako wózek inwalidzki. Sąsiedzi uruchomili zbiórkę

2022-09-28 9:08
Ukradli pani Magdzie hulajnogę, która służyła jako wózek inwalidzki. Sąsiedzi uruchomili zbiórkę
Autor: Zrzutka.pl

– Oddajcie mi hulajnogę. Bez niej nie mogę się poruszać! - apelowała w poniedziałek na wroclaw.pl pani Magda Ślipeńczuk z wrocławskich Stabłowic. Kobieta jest niepełnoprawna. Nie może się normalnie poruszać. Nie stać ją na specjalistyczny, elektryczny wózek inwalidzki, dlatego przemieszczała się na elektrycznej hulajnodze, którą ukradli złodzieje. Na zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy na nowy sprzęt dla pani Magdy.

Pani Magda ma 32 lata. Jest osobą bardzo schorowaną, i to już od urodzenia. Samodzielnie przejdzie kilka kroków, nie może się schylać. Ruch sprawia jej trudność. Hulajnogę, którą jej skradziono w poniedziałek, traktowała jak wózek inwalidzki – to nią poruszała się po okolicy.  

– O piątej nad ranem jeszcze była przed mieszkaniem, gdzie ją zostawiłam. Stała przed wejściem do mieszkania przy ul. Daktylowej 1, przy windzie. O godz. 10 już jej nie było… – opowiadała wroclaw.pl wrocławianka.

Jak informuje portal, pani Magda utrzymuje się tylko z renty inwalidzkiej (pierwszego stopnia). To 1300 złotych. Mąż nie pracuje – opiekuje się żoną, zarabia jedynie na pracach dorywczych (zbiera i sprzedaje złom). Pani Magda znana jest mieszkańcom Stabłowic i okolic – koloruje obrazki, które sprzedaje przed jednym ze sklepów. W ten sposób zarabiała – po kilka złotych – na jedzenie. Teraz nie może malować, bo szykuje się do operacji ręki. Nie stać jej na nową hulajnogę, a tym bardziej na elektryczny wózek inwalidzki. 

Zbiórka pieniędzy na nowy wózek inwalidzki lub hulajnogę dla pani Magdy

Sąsiedzi i znajomi pani Magdy nie mogli przejść obojętnie obok tego zdarzenia. Uruchomiono zbiórkę pieniędzy.

- Szanowni Państwo, zbieramy na hulajnogę elektryczną z siedziskiem lub wózek inwalidzki elektryczny dla Magdy Ślipeńczuk - pisze na portalu zrzutka.pl Dawid Młodzikowski, organizator zbiórki pieniędzy. - Magda to mieszkanka wrocławskich Stabłowic. Jest niepełnosprawna. Cierpi na niskorosłość oraz dysplazję kostną. Dodatkowo choruje na hipoglikemię. Chodzenie to dla niej prawdziwa udręka. Niestety 26 września, w godzinach porannych z klatki schodowej, została skradziona hulajnoga elektryczna Magdy. Koszt hulajnogi elektrycznej to około 4600 zł, wózka inwalidzkiego elektrycznego to około 7300 zł. W zależności ile uda się uzbierać, taki sprzęt zakupimy dla Magdy. Dodatkowo chcemy kupić porządne zapięcie, aby nie powtórzyła się próba kradzieży.

Czytaj także: Wieża widokowa na Śnieżniku oficjalnie otwarta. Nie wszystkim się podoba [ZDJĘCIA]

Rekrutacja do policji we Wrocławiu. Jakie są kryteria? Ile można zarobić?

Włamał się do plebanii, najadł i napił. Potem poszedł spać

Wszystkie niezbędne informacje na temat zbiórki możecie znaleźć TUTAJ.

Tata chorej Zosi idzie z Zakopanego na Hel. Zatrzymał się w Bydgoszczy
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE