Tego polskiego imienia od lat nie dajemy dzieciom w kraju. Kochają je Polacy za granicą!

2022-09-20 13:06
Tego polskiego imienia od lat nie dajemy dzieciom w kraju. Kochają je Polacy za granicą!
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Imiona, które nadajemy dzieciom, zostają z nimi przez resztę życia. Rodzice, wybierając je, kierują się modą lub własnym gustem. Niektórzy decydują się również nadawać imiona po dziadka lub pradziadkach, by w ten symboliczny sposób ich uczcić. Jakie imiona nadają nasi rodacy, którzy mieszkają za granicą? Jedno z nich jest prawdziwym hitem!

Zofia, Zuzanna i Hanna oraz Antoni, Jan i Aleksander - to najpopularniejsze imiona w roku 2022. Nie da się ukryć, że są piękne i klasyczne. Dzieci, które je otrzymały to prawdziwi szczęściarze! W ostatnich miesiącach popularność zyskują również bardziej oryginalne imiona jak Fabian, Goja i Nora. Są jednak również rodzice, którzy szukają imion niezwykłych. Często sięgają one nawet naszych słowiańskich przodków. Dobrymi przykładami takich właśnie imion, które rodzice wybrali w roku 2021 są:

  • Jarosława
  • Walenty
  • Modest
  • Witosław
  • Nasturcja
  • Radochna

Zdarza się również, że rodzice decydują się na imiona zagraniczne, by w przyszłości umożliwić dziecku łatwiejsze zawiązywanie międzynarodowych kontaktów. Wśród takich imion od roku królują między innymi: Jamala, Sela czy Joy. Ale czy Polacy za granicą również decydują się na imiona zagraniczne?

Tego polskiego imienia od lat nie dajemy dzieciom w kraju. Kochają je Polacy za granicą!

Imiona, które już dawno wyszły z mody w Polsce, za granicą wciąż robią furorę. W ostatnich latach szczególną popularnością cieszą się między innymi Kajetan i Stefan dla chłopca. Co ciekawe, polskie mamy za granicą nadają swoim pociechom tradycyjne imiona dużo chętniej niż nasze rodaczki mieszkające w kraju.

Prawdziwym hitem w Wielkiej Brytanii jest imię Henryk. To imię męskie pochodzenia germańskiego, które wywodzi się od słowa oznaczającego "potężny", "możny" lub "bogaty". To wyjątkowe imię nosili między innymi powieściopisarz Henryk Sienkiewicz czy rysownik Henryk Chmielewski. Matki decydują się na jego wybór również ze względu na zdrobniałą formę ,,Henio", która jest łatwa do zapamiętania i podoba się obcokrajowcom.

Wielkie święto w warszawskim ZOO. Hipopotamica Pelagia świętowała 37. urodziny

QUIZ. Sekrety kobiety. Czy wiesz, co to za przedmioty i pojęcia? Panowie - nie ośmieszcie się!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Najpopularniejszy na świecie jesienny długi płaszcz z paskiem nazywa się:
Sekrety kobiety. Czy wiesz, czym są te przedmioty? Panowie - nie ośmieszcie się
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE