Nextbike ratuje się przed bankructwem. Rowery miejskie nie znikną z Wrocławia!

2020-05-22 11:27
Rower Miejski
Autor: Jakub Chonchera

Firma Nextbike Polska, zarządca Wrocławskiego Roweru Miejskiego, złożył wniosek o przyspieszenie postępowania układowego, co spowodowało lekkie zamieszanie i obawy o dalsze funkcjonowanie rowerów miejskich w stolicy Dolnego Śląska.

Pandemia koronawirusa oraz związany z nią zakaz korzystania z rowerów miejskich od 1 kwietnia do 5 maja, spowodował gwałtowny spadek przychodów firm z branży transportowej, złożony wniosek umożliwi dalszą działalność Nextbike, operatora rowerów miejskich we Wrocławiu.

- Dla użytkowników wrocławskiego roweru miejskiego nic się nie zmienia. Rowery miejskie będą funkcjonowały normalnie. Zarówno nam, jak i naszym wierzycielom oraz miastom zależy na tym, aby rowery miejskie przetrwały zawirowania z pandemią, a sieć mogła się dalej rozwijać - tłumaczy Paulina Wójcicka z Nextbike Polska.

Restrukturyzacja to standardowa procedura przewidziana kodeksem handlowym w sytuacji zagrożenia niewypłacalnością.

- Nie oznacza zagrożenia dla bieżącego funkcjonowania spółki - dodaje Wójcicka.

Spółka wystąpiła o pomoc publiczną w ramach zwalczania skutków gospodarczych pandemii.

Nextbike Polska zarządza wrocławskimi rowerami miejskimi od blisko trzech lat i pozostaje największym na polskim rynku miejskich systemów rowerowych pod względem liczby pojazdów.

Jak wybrać rower dla dziecka
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE