Nowe fakty w sprawie martwej kobiety i jej synka pod Śnieżką. Doszło do zabójstwa

i

Autor: Horská služba ČR - oficiální stránka FB

Nowe fakty w sprawie martwej kobiety i jej 3-letniego synka pod Śnieżką. Doszło do zabójstwa

2023-01-04 10:16

Zaginiona czterdziestoletnia kobieta z zachodniej Pragi i jej trzyletni synek zostali znalezieni martwi przez służby górskie w lesie w pobliżu Rużovej Hory w Karkonoszach. W poszukiwaniach wzięło udział 150 osób z policji, służb górskich i Dyrekcji Karkonoskiego Parku Narodowego oraz ratownicy górscy z Polski. Szukali ich przez trzy dni. Czeska policja bada ich śmierć pod kątem zabójstwa i samobójstwa.

Kobietę i dziecko po raz ostatni widziano 27 grudnia 2022 r. Poszukiwania na pełną skalę rozpoczęto po zgłoszeniu na policji jej zaginięcia przez partnera i ojca dziecka. 80 policjantów, strażaków i członków górskiego pogotowia ratunkowego przez dwa dni przeszukiwało okolice kurortu. Przeszukano również trudno dostępne miejsca, takie jak Niebieska Dolina. Ratownikom pomagało kilkanaście psów.

W poniedziałek 2 stycznia po godz. 13:00, czeska policja poinformowała na Twitterze, że członkowie Mountain Service znaleźli martwą kobietę i dziecko w lesie w rejonie Rużovej Hory

Od momentu znalezienia ciał, badane były okoliczności i przyczyny zdarzenia.

Portal novinky.cz napisał we wtorek 3 stycznia, że ich śmierć śledczy badają pod kątem zabójstwa i samobójstwa. Prawdopodobnie matka dokonała zabójstwa swojego 3-letniego syna, a następnie sama się zabiła. Czeska policja w komunikacie na swojej stronie internetowej napisała, że "były to gwałtowne zgony".

Według policji, kobieta pojechała swoim samochodem do kurortu Pec pod Sněžkou, gdzie zameldowała się w niedzielę 25 grudnia i gdzie miała zostać do 30 grudnia 2022 r. Gdy w asyście funkcjonariuszy otworzono jej pokój nie było w nim nikogo, ale zostały rzeczy kobiety.

Chłopiec wbiegł zza autobusu prosto pod samochód. Dramatyczne nagranie z Piaseczna
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE