Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce i Europie [RANKING MIAST]

2022-11-24 10:30
Jarmark w Berlinie
Autor: Shutterstock Jarmark w Berlinie

Jarmarki bożonarodzeniowe mają w Europie długą tradycję. Pierwszy, o którym wiemy ze źródeł pisanych, odbył się w Monachium w XIV wieku. Dziś stragany z jedzeniem, rękodziełem i świątecznymi dekoracjami możemy spotkać w całej Europie. Najlepsze z nich znalazły się w rankingu najbardziej świątecznych miast.

Top 5 jarmarków bożonarodzeniowych w Polsce. Które warto odwiedzić?

Puszysty śnieg, kolorowe dekoracje, a do tego aromat grzanego wina - nic lepiej nie oddaje klimatu świąt, niż bożonarodzeniowe jarmarki. Tradycja ta w Europie sięga XIV wieku, kiedy na Monachium pojawiły się pierwsze, świąteczne stoiska.

Dziś niemal w każdym europejskim mieście organizowane są większe - lub mniejsze - jarmarki. Które warto odwiedzić? W tym pomoże ranking najbardziej świątecznych miast przygotowany przez portal holidu.com. W opracowaniu wzięto pod uwagę liczbę świątecznych hashtagów na Instagramie, liczbę jarmarków w danej miejscowości oraz średnią liczbę dni ze śniegiem w grudniu.

W Polsce jarmarki wystartowały już m.in. w Katowicach czy we Wrocławiu. Znajdziemy je również w rankingu najlepszych jarmarków świątecznych w Polsce portalu holidu.com. Kolejność w tym przypadku może być zaskakująca. 

TOP 5 jarmarków świątecznych w Polsce

Top 5 jarmarków świątecznych w Europie

 Po analizie ponad 100 europejskich miast wybrano te, które są według użytkowników social mediów najlepsze. Warto wspomnieć, że w pierwszej 20 nie ma uwzględnionych polskich miast, na pozycjach 6-20 znajdziemy takie miasta, jak m.in. Mediolan, Helsinki, Amsterdam, Dublin, Paryż, Salzburg, Londyn czy Sztokholm.

Te najlepsze w Europie sprawdzicie w poniższej galerii.

Najlepsze jarmarki świąteczne w Europie

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE