MPK Wrocław wycofuje się z informowania o kontrolach MPK

2020-03-06 12:59

MPK wycofuje się z informowania pasażerów o tym, na jakich liniach na pewno będą kontrole biletów. Powód? Pasażerowie mieli pretensje, kiedy spotkali kontrolera na innej linii. Tyle, że sześć lat temu spółka stała na stanowisku, że właśnie informowanie o kontrolach zmniejszy liczbę gapiów.

- Zależy nam na budowaniu pewnej dojrzałości komunikacyjnej, która polega m.in. na tym, że każdy pasażer uczciwie płaci za bilet, gdy porusza się miejskim autobusem lub tramwajem. Niestety, niektóre nieuczciwe osoby korzystały z naszych informacji, by unikać płacenia za bilet. Zdarzały się również sytuacje, w których niektórzy tacy pasażerowie mieli do nas pretensje, że kontrole odbyły się na linii, na której miało ich nie być i w ten sposób dostawały wezwanie do zapłaty, ponieważ nie posiadali ważnego biletu - mówi Bartosz Naskręski z biura prasowego MPK Wrocław.

Tymczasem Agnieszka Korzeniowska, była rzeczniczka MPK Wrocław, w 2014 twierdziła, że inicjatywa ma na celu promowanie wśród pasażerów chęci kupna biletów i w efekcie zmniejszy liczbę gapiów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE