"Miasto z Piernika" otwarte. Nie można go zjeść, ale pachnie i wygląda doskonale! [GALERIA]

2022-11-25 15:28

Wrocławski ratusz, kamienice, kościół, zoo, domek Baby Jagi, dworzec i małe domki. "Miasto z Piernika" oferuje odwiedzającym niezwykłe wrażenia przy korzennych zapachach. Jest to jedyna taka wystawa na świecie, a podziwiać ją można będzie do końca lutego.

"Miasto z Piernika" to wyjątkowa atrakcja, która zrobiona jest z rozmachem. Na wystawę poświęcono:

  • ponad półtorej tony korzennego ciasta, 
  • 140 kilogramów miodu,
  • 40 kilogramów korzennych przypraw, 
  • 321 jaj,
  • 168 cytryn,
  • 365 kilogramów cukru pudru

Samo miasteczko to ponad 150 metrów kwadratowych pełnych wyjątkowego zapachu i piernikowych budynków.

Proces tworzenia "Miasta z Piernika" to wiele miesięcy ciężkiej pracy. Każdy z elementów najpierw wypiekano w dużych formach, by później odpowiednio wyciąć pożądany kształt. Jak podkreśla jednak Jakub Paczyński, twórca Kolejkowa, "efekt jest tego warty". 

Co ciekawe, w procesie tworzenia miasta po raz pierwszy udział brała również Mistrzyni Świata i Polski w dekoracji tortów, Jowita Woszczyńska. Stworzyła ona cukrowe figurki, inspirowane baśniami. Wśród figurek znajdziemy m.in. Babę Jagę oraz Jasia i Małgosię.

"Miasto z Piernika" - godziny otwarcia, adres, cennik

Kolejkowo znajduje się w Sky Tower, I piętro, ul. Powstańców Śląskich 95 we Wrocławiu. Czynne jest codziennie w godzinach 10-18, nawet w niedziele i święta. Za bilet ulgowy zapłacić trzeba 26 zł, za normalny - 32 zł. Dzieci do lat 3 mogą zwiedzać za darmo.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE