Ksiądz na spotkaniu PIS: "Prawo i Sprawiedliwość to są święte słowa! Niech nas niosą, to skrzydła" [NAGRANIE]

2023-01-16 13:47
Ksiądz na spotkaniu PIS: Prawo i Sprawiedliwość to są święte słowa! Niech nas niosą, to skrzydła [NAGRANIE]
Autor: screen/ youtube mojaolesnica.com

Rzymskokatolicki ksiądz kanonik Tadeusz Faryś był gościem spotkania opłatkowo-noworocznego Prawa i Sprawiedliwości, które odbyło się w Zamku Książęcym w Oleśnicy 15 stycznia. Siedział na honorowym miejscu, blisko m.in. europosłanek Anny Zalewskiej, Beaty Kempy, posłów Pawła Hreniaka, Jacka Świata i Mirosławy Stachowiak-Różeckiej - informuje portal mojaolesnica.pl. Duchowny wygłosił pewnego rodzaju kazanie, podczas którego zachwalał program partii.

Rozdział kościoła od państwa? Nic z tych rzeczy. A już na pewno nie podczas uroczystych spotkań Prawa i Sprawiedliwości. Takie niedawno odbyło się w Oleśnicy na Dolnym Śląsku. Obecni byli przedstawiciele partii m.in. europosłanki Anna Zalewska i Beaty Kępa, posłowie Paweł Hreniak, Jacek Świat i Mirosława Stachowiak-Różecka. Nie zabrakło też księdza, który przedstawił swoje zdanie na temat Prawa i Sprawiedliwości.

- Prawo i Sprawiedliwość, to są święte słowa! Niech nas niosą, to są skrzydła! To wielkość! - mówił i apelował o bycie dumnym z prezesa Jarosława Kaczyńskiego. - Niech Bóg was prowadzi i dajcie się prowadzić Panu. Bądźcie jego gwiazdą. Jeśli już nie betlejemską, to poprzez pochodzenie, pracę i życie – oleśnicką, wrocławską, dolnośląską, Bądźcie odważni. Powierzajcie siebie, swoje myśli, plany, Jemu.

Słowa duchownego Tadeusza Farysia mogą się wydawać nieco kontrowersyjne. Zwłaszcza dlatego, że łączy tutaj dwie sfery: świecką i katolicką, co nie powinno mieć miejsca, wspominając chociażby o tym, że program PIS-u spadł z nieba.

- Tworzymy projekty, programy polityczne. Obudźmy się (...) to program, no z nieba nam spadł! Chcę was tu prosić... Zaraz, może zanim poproszę. Bądźmy dumni. Bądźmy dumni z naszego prezesa Jarosława Kaczyńskiego! Bądźmy dumni! Jeśli jesteście zgodni, oklaski dla niego! To wielki człowiek - mówił dalej dodał ksiądz, po czym rozbrzmiały oklaski.

Później było już tylko gorzej. Ksiądz Tadeusz Faryś podkreślił, że partia PIS musi zwyciężyć w wyborach i zachęcał do głosowania. Jeśli bowiem stanie się inaczej - Polska może mieć spory problem z zachowaniem suwerenności.

- Nie tylko chodzi o to, byśmy wygrali w przyszłych wyborach. Nie tylko. Nie tylko. Bowiem, jeśli, nie daj Boże, byłoby inaczej, to... To nastąpi to, co jest najbardziej podłe. Podległość. Podległość Polski! Niech Bóg nas prowadzi - powiedział. - Ja ze swojej strony, w imieniu... nie bądźcie zazdrośni. W imieniu moich przyjaciół ze Świdnicy przekazuję pozdrowienia. I od mojego brata i od nich. Jesteśmy jedną rodziną. Niech Bóg nas prowadzi, a on jest tym, który powiedział „jestem drogą, prawdą i życiem”. Amen, panie Boże. I smacznego - podsumował.

QUIZ. Umiesz pisać po polsku? Te wyrazy przyprawiają o ból głowy

Pytanie 1 z 10
Jak poprawnie powinien zostać zapisany wyraz: g[]eg[][]łka?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE