Jak spędzić czas w domu? Wrocławskie instytucje mają kilka rozwiązań

2020-03-23 16:37
Jak spędzić czas w domu
Autor: jgabiel/CC0/pxhere.com Jak spędzić czas w domu

Jak przeczekać i nie zwariować? Na to pytanie wielu z nas próbuje znaleźć odpowiedź w czasach, kiedy zaleca się siedzenie w domu i wszystko jest zamknięte. Jak się nie nudzić? Wrocławskie instytucje miejskie mają na to rozwiązanie w internecie. Oto kilka z propozycji!

- Budynki Centrum Historii Zajezdnia są obecnie zamknięte, ale zajezdnia działa online. Zapraszamy naszą publiczność do tego, żeby nie wychodząc z domu, za pośrednictwem internetu, korzystać z instytucji. Zajezdnia proponuję codziennie o 11:00 i 18:00 i 21:00 na Facebooku nowe wydarzenia. Są to propozycje zarówno dla spędzają czas z dziećmi, takie jak kolorowanki czy konkursy, jak też dla wszystkich innych: wykłady historyczne, filmy dokumentalne - wymienia dyrektor zajezdni Marek Mutor.

- Na profilu Muzeum Miejskiego na Facebooku staramy się umieszczać coś co pomoże rodzicom w prowadzeniu takich indywidualnych, niezbyt skomplikowanych lekcji historii. Mam tutaj na myśli na przykład kolorowanki historyczne, które normalnie wykorzystujemy w trakcie zajęć dla dzieci. Będziemy też starać się umieszczać takie rzeczy, które trochę pozwolą na pogłębianie swojej wiedzy. Wiem, że nasz dział pedagogiczny ma w planie między innymi takie zabawy z dorysowaniem archeologicznej biżuterii. Tutaj rodzice będą musieli sięgnąć trochę i do własnej wiedzy, a dzieci przypomnieć sobie lekcje z muzeum archeologicznego  - dodaje Ewa Pluta z Muzeum Miejskiego we Wrocławiu.

- Z cyklu w Hydropolis pokażemy wam między innymi, jak przygotować swój własny żel do dezynfekcji, ekologiczny. Poza tym nagrywamy coś w rodzaju spaceru po naszej wystawie. w trybie online będzie można zobaczyć wszystkie nasze strefy, zagłębić się i zobaczyć Hydro na swoje własne oczy. To wszystko z okazji światowego dnia wody. Natomiast w naszych pracowniach, które czekają na wasz powrót, tworzymy filmiki z eksperymentami, bardzo ciekawymi prezentującymi wiele praw rządzących światem chemii i fizyki, które z pewnością was zaciekawią - mówi Wojciech Dreiseitel z Hydropolis. 

Koronawirus instrukcja postępowania
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE