Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu 2022. Co zobaczyć, gdzie zaparkować, jak dojechać?

2022-12-09 9:35

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu gromadzi liczne grono mieszkańców oraz turystów, których oczom znów ukazała się wielka i kontrowersyjna choinka. Tak samo jak w poprzednich latach, drzewko jest sztuczne, ogromne oraz świecące. I tak samo jak w poprzednich latach, ponownie stanie się przedmiotem sporów wrocławian. Jednak nie to jest najważniejsze. Jarmark Świąteczny we Wrocławiu to wyjątkowe miejsce, które warto odwiedzić i poczuć magię świąt.

Coroczna wrocławska tradycja zakorzeniła się głęboko w miejskiej kulturze. Kilkanaście dni temu ruszyła 15. edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu. Na mieszkańców i turystów wciąż czeka mnóstwo atrakcji, które z pewnością będą robić wrażenie zarówno w dzień, jak i w nocy. Nie mogło obyć się także bez kontrowersyjnej choinki. Czy szeroka oferta gastronomiczna i możliwość napicia się grzanego wina w przyjaznej, świątecznej atmosferze znów przyciągną tłumy?

Spis treści

 1. Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu - kiedy otwarcie?
 2. Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu - co można kupić?
 3. Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu - jak dojechać?
 4. Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu - gdzie zaparkować [lista parkingów]
 5. Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu - kontrowersyjna choinka

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu - kiedy otwarcie?

Zgodnie z planem, Jarmark Bożonarodzeniowy ruszył 18 listopada, a atrakcje w sercu miasta postoją do 31 grudnia. Sprzedaż prowadzona będzie codziennie, od godz. 10:00 do 21:00. Co ciekawe, w tym roku z wrocławskiego jarmarku skorzystać będą mogli również ci, którym nie uda się zjawić na miejscu. Drewniane domki prowadzić mają bowiem również sklepy internetowe, z których skorzystać będzie można TUTAJ.

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu - co można kupić?

Świąteczny nastrój tradycyjnie nie przysłoni okazji na zarobek. Asortyment na jarmarku będzie niezwykle szeroki. Odwiedzający będą mogli kupić tu dosłownie wszystko - od produktów spożywczych i napojów, przez zabawki, dzieła sztuki, aż po biżuterię, kosmetyki, czy nawet instrumenty muzyczne! Każdy znajdzie tu coś dla siebie, ale trzeba przygotować się, że ceny na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu mogą zaskoczyć. Czy grzaniec zdoła uchronić się przed inflacją?

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu - jak dojechać?

Lokalizacja Jarmarku Bożonarodzeniowego to ścisłe centrum miasta. Domki i atrakcje rozstawione będą na wrocławskim rynku, Placu Solnym, oraz wzdłuż ulicy Świdnickiej i Oławskiej. Na wydarzenie najłatwiej dojechać komunikacją miejską. W stronę centrum najlepiej kierować się:

 • Tramwajami linii: 3, 4, 5, 6, 7, 10, 20, 33
 • Autobusami linii: D, K, 102, 103, 104, 107, 109, 122, 132, 142

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu - gdzie zaparkować [lista parkingów]

Na miejsce można udać się także samochodem, lecz trzeba liczyć się z koniecznością płatnego parkowania. W najbliższej odległości od rynku znajdują się parkingi:

 • przy ul. Kazimierza Wielkiego 46 (ok. 200 m od rynku)
 • parking Service Sp. z o.o., ul. Kiełbaśnicza 28 (ok. 300 m od rynku)
 • Szewska centrum, ul. Szewska 3a (ok. 350 m od rynku)
 • parking podziemny Wratislavia Tower, ul. Świętego Antoniego 11 (ok. 450 m od rynku)
 • parking przy Narodowym Forum Muzyki, plac Wolności 1 (ok. 500 m od rynku)

Dla miłośników spacerów istnieje również możliwość zaparkowania kawałek dalej i przejścia się na rynek na pieszo. 

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu - kontrowersyjna choinka

Serce Wrocławia w długie, zimowe wieczory zawsze prezentuje się świetnie. Świąteczne światełka, klimatyczne ozdoby - każdy element wydaje się przemyślaną częścią spójnej całości. No prawie każdy. Aby tradycji stało się zadość, choinka na wrocławskim rynku znów podzieli mieszkańców. Duże, wysokie i świecące drzewko jest przedmiotem sporów nie od dziś. Wrocławianie często zwracają uwagę na to, że choinka nie oddaje w pełni świątecznej atmosfery, ponieważ jest sztuczna. Dla porównania, na krakowskim rynku w ubiegłym roku można było zobaczyć żywego, 15-metrowego świerka. Wrocławskie drzewko już teraz jest przedmiotem sporów internautów, którzy, mając w pamięci dotychczasowy wygląd choinki, nie są zbyt optymistycznie nastawieni do tegorocznej "odsłony" (pisownia oryginalna): 

 • "znowu ta brzydka filcowa choinka ?"
 • "O niee, znowu ta okropna choinka!!"
 • "Mi się tak marzy, że kiedyś prawdziwa choinka stanie na wrocławskim rynku"
 • "Tyle dużych miast ma żywe ładne choinki, a Wrocław jak co roku kikuta, co choinki nawet nie przypomina. Pod Wroclavią ładniejsza stoi. ?"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE