W sobotę blokada stacji Orlenu na Podkarpaciu. Na tych stacjach będą protesty

i

Autor: bielsko.tv/youtube

Blokada Orlenu we Wrocławiu. Kierowcy będą strajkować!

2022-06-09 10:44

Kierowcy z całej Polski zainteresowali się protestem, który w ubiegły weekend można było zobaczyć w Bielsku-Białej. Tam zablokowano wjazd na stację paliw pod pretekstem awarii samochodów. Na Facebooku powstała grupa „Blokujemy Orlen”, a nawet kalendarium przyszłych protestów. Jeden z nich odbędzie się także we Wrocławiu.

Ostatni strajk kierowców na Orlenie w Bielsku-Białej zainspirował pozostałych kierowców z Polski do stworzenia takiego samego wydarzenia w innych miastach. Powstała grupa pod nazwą „Blokujemy Orlen”, a także kalendarium przyszłych akcji, których najwięcej zaplanowano na 11 czerwca. Kierowcy zrzeszają się na Facebooku i zachęcają do wzięcia udziału w proteście. Pojawi się on również we Wrocławiu. 

"Kierowcy umawiają się na kawę. Najpewniej będzie to wyglądało tak, że po zatankowaniu pojazdu zostawią go przy dystrybutorze, zapłacą za paliwo, dokupią kawę i spokojnie będą ją pili, blokując w ten sposób dystrybutory" - czytamy na stronie wydarzenia.

Najbliższa akcja ma się odbyć w sobotę, 11 czerwca, między godz. 16 a 18. Założyciele wydarzenia tak opisują szczegóły:

"Nie podoba nam się polityka Orlenu, który mimo kursu dolara i cen za baryłkę ropy śrubuje ceny na polskim rynku paliw. Nie jesteśmy również zadowoleni z tego jak rząd (nie)radzi sobie z tym problemem, a wręcz zamiata go pod dywan i mydli ludziom oczy, jakoby nie był odpowiedzialny za obecną sytuację".

Organizatorzy proszą, aby w trakcie protestów zachowywać się się zgodnie z prawem i słuchać poleceń osoby koordynującej akcję.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!