Żubry wędrują po kraju! Gdzie można je spotkać?

2023-01-18 10:25

Na terenie naszego kraju żyje na wolności ponad 2,4 tys. żubrów. Król puszczy pokazuje się na wolności stosunkowo nie często, chociaż dzięki współczesnej technologii możemy podziwiać życie cały stad. W zimie te wielkie ssaki rozpoczynają wędrówki w mniejszych grupach, a miejsca pobytu znaczą w nietypowy sposób.

Podczas spacerów po lesie miejcie oczy szeroko otwarte. Może i Wam uda się znaleźć takie miejsce, gdzie swoje ślady zostawia największy ssak Puszczy Białowieskiej, czyli żubr - napisały na Facebooku Lasy Państwowe. Żubrzy w okresie zimy i wczesnej wiosny rozpoczynają wędrówki. Jeśli będziemy mieć szczęście, to możliwe, że uda nam się zobaczyć na drzewach kępki ich włosia, które pozostawiają podczas wędrówki. Powalone drzewa i wystające pieńki szczególnie przypadają żubrom do gustu i to ich używają do czochrania.

Czochranie - co to takiego?

Czochranie, tak nazywane jest ocieranie czy drapanie się żubrów np. o złamane pnie drzew. Podczas czochrania żubry zostawiają fragmenty swojej sierści. Najczęściej takie miejsca możemy znaleźć wiosną i na początku lata, gdy żubry pozbywają się swojej zimowej szaty - informują Lasy Państwowe.

Nikt nie chce zmyć graffiti z wiaduktu. Urzędniczy ping pong na Białołęce

QUIZ. Największe kinowe klapy ostatnich lat. Jak dobrze znasz zdobywców Złotych Malin?

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od czegoś prostego. Autorką książki "365 dni", na podstawie której powstał zdobywca Złotej Maliny 2021 za najgorszy scenariusz jest:
QUIZ. Największe kinowe klapy ostatnich lat. Znasz zdobywców Złotych Malin?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze