Zbyt długa praca zabija! Szokujące dane Światowej Organizacji Zdrowia [RAPORT]

2021-05-17 19:32
Zbyt długa praca zabija! Szokujące dane Światowej Organizacji Zdrowia
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Zbyt długa praca zabija! Szokujące dane Światowej Organizacji Zdrowia

Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje - zbyt długa praca może nas zabić! WHO właśnie opublikowała najnowszy raport. Ile osób rocznie umiera z powodu zbyt długiej pracy? Jakie są główne przyczyny zgonów?

ESKA XD #022 - LODY EKIPY, Promyk nadziei, odchudzanie po lockdownie, rekordowe mandaty

Zbyt długa praca może prowadzić do śmierci! WHO właśnie opublikowała szokujący raport. Chodzi o nawet 745 tys. przedwczesnych zgonów rocznie!

Czytaj także: Nowy Ład: UMOWY ŚMIECIOWE - wielkie zmiany w kwestii umów cywilnoprawnych

Pierwszy raport na ten temat dotyczy danych, jakie zgromadzono w 2016 r., jeszcze przed wybuchem pandemii COVID-19. Wynika z niego, że przepracowanie w ciągu tygodnia 55 i więcej godzin o 35 proc. zwiększa ryzyko zgonu z powodu udaru mózgu, a o 17 proc. – zawału serca (w porównaniu do tych osób, które pracowały średnio od 35 do 40 godzin).

Kto jest najbardziej narażony?

Na przedwczesny zgon spowodowany zbyt długą pracą najbardziej narażeni są mężczyźni w średnim wieku oraz starsi. Wyliczono, że aż trzy czwarte zgonów związanych z nadmierną pracą zaobserwowano właśnie w tej grupie mężczyzn.

Autorzy raportu podkreślają, że do przedwczesnego zgonu nie musi dojść w tym okresie, kiedy pracujemy intensywnie. Może się to zdarzyć później, wtedy, gdy już przestaliśmy pracować nadmiernie. Wyliczyli też, że nadmierna praca odpowiedzialna jest za prawie jedną trzecią zgonów związanych z pracą zawodową.

Czytaj także: Tak zaoszczędzisz na wodzie! Oto najlepsze sposoby!

Więcej pracy podczas pandemii

Według ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia, praca zdalna w czasie pandemii mogła jeszcze bardziej nasilić skutki nadmiernej pracy. - Z naszych obserwacji wynika, że czasie narodowego lockdownu liczba przepracowanych godzin średnio wzrosła o 10 proc. – twierdzi ekspert WHO Frank Pega.

Jego zdaniem skrócenie dnia pracy jest korzystne dla zdrowia pracowników, ale może nawet się przyczynić do wzrostu wydajności pracy. „To naprawdę dobre posunięcie, by nie wydłużać pracy w czasie kryzysu gospodarczego – dodaje.

Wśród najczęstszych przyczyn zgonu WHO podaje zawały i udary.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej.Nawet największe wykształciuchy mogą mieć problem by zdobyć maksa

Pytanie 1 z 10
W którym roku na Igrzyskach Olimpijskich Władysław Kozakiewicz wykonał swój słynny gest w stronę gwiżdżącej publiczności?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze