Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

Zablokowali Google za „propagandę terroryzmu”!

2022-07-22 13:57

Kontrolujący część obwodu donieckiego Ukrainy prorosyjscy separatyści z tzw. Donieckiej Republiki Ludowej zablokowali dostęp do Google, uzasadniając to „propagandą terroryzmu” – pisze w piątek portal Ukrainska Prawda. Jak brzmi pełne uzasadnienie tego działania? Zapraszamy do artykułu.

Separatyści w Donbasie zablokowali Google

Ukrainska Prawda podaje, że o podjęciu decyzji o blokadzie Google’a poinformował Denys Puszylin, samozwańczy lider tzw. DRL. Wcześniej to samo zrobiły „władze” tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej.

Według sterowanych i sponsorowanych przez Moskwę separatystów Google „propaguje terroryzm i przemoc wobec wszystkich Rosjan, a szczególnie mieszkańców Donbasu”.

Obie separatystyczne „republiki” powstały w 2014 r. z inspiracji Rosji na terytorium ukraińskiego Donbasu po zainicjowaniu tam prorosyjskiej (i wspieranej przez rosyjską armię) rebelii. W lutym br. Kreml wykorzystał samozwańcze DRL i ŁRL do rozpoczęcia pełnoskalowej inwazji na Ukrainę, uzasadniając ją m.in. swoją „troską" o losy ludności rosyjskojęzycznej.

Raport Walczaka: Maria Piechowska: Ukraińcy sami nie spodziewali się, że będą tak zdeterminowani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE